Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariva Combo 153 - brak kanałów darmowych

04 Wrz 2018 21:13 261 8
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z telewizją naziemną. Otóż zrezygnowałem niedawno z telewizji kablowej, we Włocławku, Satfilm. W domu pozostał ich kabel RF, który po podłączeniu do telewizora dał mi 48 darmowych kanałów. Obraz jednak był do kitu. Zakupiłem więc urządzenie Ariva 153 Combo. Myślałem, że wystarczy przełożyć kabel z telewizora do tego urządzenia i te kanały będą w dużo lepszej jakości. I tu pojawia się problem. Niby udało się je wyszukać, ale są zakodowane, płatne. Dlaczego?

Telewizor to Samsung UE49MU6472U.
  • Poziom 8  
    PITERRR napisał:
    Dekoder wyszukał ci programy kodowane cyfrowego Polsatu telewizji naziemnej a one są kodowane. Lepiej było zakupić konkretną antenę do telewizji naziemnej cyfrowej.

Czyli nic się nie zrobi z tym urządzeniem?

Dodano po 5 [minuty]:

Kabel od kablówki podłączyłem z powrotem bezpośrednio do TV i teraz mam tylko 7 kanałów.... ehhhh

• Poziom 43  
    W opcjach wyszukiwania zamiast cable dvb-c jest coś innego do wyboru?
    PITERRR napisał:
    Dekoder wyszukał ci programy kodowane cyfrowego Polsatu telewizji naziemnej a one są kodowane.

W jaki sposób? Jest podpięty do sieci kablowej i wyszukał mu kanały dostępne w abonamencie.
  • Poziom 8  
    [quote="sosarek"]W opcjach wyszukiwania zamiast cable dvb-c jest coś innego do wyboru?
    [quote="PITERRR"]

Lnb1 to anteny

W lnb2 jest "cable dvb-c" i to mi dało te kodowane kanały. Jest też "terrestrial t/T2" ale na tym nic nie wyszukało...

• Poziom 43  
    Czyli może odbierać tylko cyfrowe kanały a nie również analogowe jak telewizor.
  • Poziom 8  
    sosarek napisał:
    Czyli może odbierać tylko cyfrowe kanały a nie również analogowe jak telewizor.

Czyli? ...

Dodano po 21 [minuty]:

Trochę czytam też inne fora i dodam że mòj dekoder ma dvbt2/t oraz DVB/c więc obsługuje wszystko. Kanały są, ale zakodowane...

Dodano po 16 [godziny] 11 [minuty]:

Dowiedziałem się jeszcze , że korzystamy z anteny zbiorczej
  • Poziom 43  
    PITERRR napisał:
    To jak korzystasz z anteny zbiorczej DVB-T to niepotrzebny ci ten dekoder wepnij kabel koncentryczny bezpośrednio do telewizora i przeszukaj całe pasmo telewizji naziemnej DVB-T2/T.

Nie doczytałeś?
    Cytat:
    W domu pozostał ich kabel RF, który po podłączeniu do telewizora dał mi 48 darmowych kanałów. Obraz jednak był do kitu.

Nie podejrzewam aby w instalacji był sygnał analogowy a cyfrowy Ariva jak najbardziej odbierze. We właściwe gniazdo w Arivie wkładasz antenę?Ariva Combo 153 - brak kanałów darmowychANT IN