Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco exprelia evo HD8855 - niekończący się kod błędu E05

04 Wrz 2018 22:36 690 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Kupiłem używany ekspres saeco exprelia evo hd8855 i przy każdym włączeniu pojawia się kod błędu E05. Pompka pracuje około 3 sekund. Wiem, że temat jest stary i problemu należy szukać /przepływomierz/bojler/pompka. Wszystkie w/w elementy sprawdziłem. Miernik przepływu podstawiłem sprawny, bojler też sprawdzony-ok, pompka też sprawdzona-ok. Wiązka łącząca przepływomierz z płytą główną sprawdzona. Problem nadal istnieje. Zastanawiający jest fakt, że po odłączeniu wiązki z przepływomierza pompka pracuje dłużej - około 10 sekund. I błąd E05. Woda jest w tacce pod blokiem zaparzającym. Proszę o jakieś sugestie gdzie szukać problemu.

• Specjalista AGD
    Skoro wszystkim zostało sprawdzone to pozostaje tylko brak odczytu plotki elektronicznej.
    Nic więcej nie może stać na przeszkodzie o ile wszystkim zostało dobrze sprawdzone.

Na płytce skontrolować przejścia od wtyku przeplywomierza do samego procka.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem wszystko na płycie i jest ok -z przepływomierza do procka. Wniosek prosty -uszkodzona płyta główna. Prawie się z tym pogodziłem, ale udało mi się jeszcze wejść w tryb serwisowy i okazało się ,że nie odpala pompka bojlera pary.( ja oczywiście sprawdzałem pompkę podając napięcie bezpośrednio na pompkę i to był mój błąd bo nie sprawdziłem przewodów a jeden był uszkodzony) Po wymianie wszystko działa i ekspers wrócił do żywych. Dziękuję za zainteresowanie i temat zamykam.

• Poziom 12  
    Witam - No to Przeciez Horoba Saeco Exprelia i Saeco Xelsis
    a Wiec Prosze Wymienic Elektrozawor i Venty Odpowietrzajacy - Kurde Sorry jak zle nazywam te czesci ale mam Swoj serwis w niemczech i znam te czesci tylko po Niemiecku ;)

Jak wymienisz elektrozawor i Ten Wentyl na odpowietrzenie wo bedziesz widzial ze na Turbinie Jest korozja ona znajdune sie pod Tym Zaworem i ventylem

Turbine i kabel do turbiny morzesz wymienic albo odpiac kabel od turbiny wytrzyscic turbine i potem obciac wtyczke kabla i na stale przylutowac.

Oto na obrazku jest Ventyl i Elektrozawor

Oto Nr Czesci - Podaje Numery Caeco /Philips

- Ventyl i Elektrozawor - Nr Czesci - 421944039871 dokladna nazwa BLOWDOWN VALVE V3 MYB9 ASSY
    - Turbina (Nie musisz wymieniac mozna polutowac i bedzie OK) ale to nr czesci - NV99.099
    - Kabel do turbiny - Nr Czesci - 11022925

A na dodatek wysylam Schemat Twojej Maszyny

W Razie Pytan - Pytac

Pozdrawiam
    IT & Elektronik - Krzysztof Filusch

• Poziom 12  
    ALe Napewno Jest Elektronika OK
    Od 12 Lat naprawiam Maszyny do kawy (w Niemczech ) I w Expreli jeszcze ani razu nie Spodkalem sie z Uszkodzona Elektronika
    - A Blad E05 To Zablokowany Uklad Wody

Pozdrawiam
    IT & Elektronik - Krzysztof Filusch