Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciszenie lodówki - co mogę z tym zrobić?

28 Sie 2005 10:59 7860 2
  • Poziom 10  
    Witam
    Szukam sposobu na wyciszenie lodówki Lg GR-389. Wkurza mnie hałas chodzącego agregatu, gdyż jest to aneks kuchenny i docierające dzwięki doprowadzaja mnie do szału.
    Lodówka stoi we wnęce - odstęp pomiędzy ściankami wnęki a lodówki ok.6cm; do tylnej ścianki dosunięta do końca. Pierwsze podejście zrobiłem wygłuszając komorę matą wygłuszającą (bitumiczną), oczywiście zostawiając wszytkie otwory.
    Może by coś zrobić z akustyką wnęki, jakoś zabudować? Proszę o pomysły.
  • Poziom 27  
    Napisz jeszcze czy to są naturalne dźwięki powtające w czasie jej pracy czy może są spowodowane jakąś usterką? Może agregat o coś ociera (stuka) i stąd ten hałas. Sprawdź przy pomocy poziomicy czy jest równo ustawiona.
    Z wyciszaniem musisz byc uważny ponieważ zasłonięcie otworów wentylacyjnych może się dla niej źle skończyć (co prawda bedziesz wtedy miał okzaję kupic nową, cichą chłodziarkę ;-) ale przeciez nie o to chodzi)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Raczej to są "naturalne" wydobywające dźwięki lodówki. Lodówka jest tak wypoziomowana żeby otwarte drzwi powoli zamykały się samoczynnie.
    Nie wiem czy to nie jest przypadkiem efekt "pudła rezonansowego" z tą wnęką. A jak są zbudowane lodówki do zabudowy?
    Najciekawsze jest to że znalazłem post gościa, który wychwalał że ten model lodówki jest bardzo cichy. Czyżby teoria, że do każdego egzemplarza trzeba podchodzić indywidualnie potwierdza się...