Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV, jakość obrazu - 2500/3000

robczykiewicz 05 Sep 2018 14:46 1722 36
    robczykiewicz
    Level 9  
    Witam, jako iz mam zamiar sprawic sobie nowy tv chciałbym wybrać jak najlepiej. Uwielbiam wchodzić w film, zamierzam kupic playstation. Naziemna tv bedzie sporadycznie ogladana, raczej netflix/hbo go, yt i ps4.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 10m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Kraniec lozka dotyka ściany na której wisi tv, czyli jakies 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Idealnie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Nie swieci
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 32cale i dodam, ze wcale nie wyglada na maly przy tej odleglosci
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jak najlepsza jakość i plynnosc obrazu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kabel hdmi, antena tv
    10 .Jakie urządzenia? Komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix/hbo, fantasy filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Jedynie powielanie ekranu z monitora
    16. Preferencje co do marki? Ufam sony
    17. Preferencje co do wielkości? 49/50cali, mysle ze większy bedzie za duzy
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Ze latwo natrafić na badziew i tandete
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Noc, noc, noc
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500, jezeli roznica bedzie diametralna to jestem w stanie dorzucic do 3000
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak

Mam nadzieję, że dostanę idealną propozycje :)
    robczykiewicz
    Level 9  
    Poki co mam 2 typy:
    1. Panasonic Viera TX-50EX700E
    2. LG 50 UK6500

Co sadzicie? Moze macie jakies inne propozycje?

A jak sie maja telewizory Curved w moich warunkach?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Curved to kwestia osobnicza. Mam taki 55 calowy i nie przeszkadza ani nie pomaga. Choc sa rozne krzywizny

Panas EX700 to model 2017 i do tego ze starym juz dzis smartem. Choc w kwestii jakości obrazu nadal bardzo dobry.
    Raczej bym dzis postawił na tegoroczny UK6500.
    kidA73
    Level 7  
    Mam uprzejmą prośbę o potwierdzenie lub zdementowanie informacji, że w serii telewizorów LG UK6500 WYŁĄCZNIE w modelu o przekątnej ekranu 50 cali jest panel LCD typu VA.
    Według szczątkowych informacji z internetu (fora, testy) wynika, że w pozostałych modelach (43, 55 itd.) jest matryca IPS.
    kidA73
    Level 7  
    Ludwik XVI wrote:
    Z informacji, które ja mam, tylko w modelu 50 calowym jest VA.
    W innych przekątnych standardowe matryce IPS od LG.

Dzięki; czy wg Ciebie za 50 cali w kwocie ok 2.300 PLN ten LG jest opcją optymalną do zakupu TV?
    Można teraz w internecie kupić w tej kwocie zestaw z pilotem LG MAGIC REMOTE.
    Ludwik XVI
    Tak, jak na 60Hz matrycę ten tv jest całkiem ok.
    Magic Remote to najlepszy pilot jaki jest (oczywiście poza Logitechami Harmony etc)
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    kidA73
    Level 7  
    Ludwik XVI wrote:
    Tak, jak na 60Hz matrycę ten tv jest całkiem ok.
    Magic Remote to najlepszy pilot jaki jest (oczywiście poza Logitechami Harmony etc)

Ludwik mam prośbę o Twoją opinię.
    W budżecie 2200-2300 rozważam polecany przez Ciebie LG 50UK6500 z matrycą VA.
    Rozważam jeszcze w podobnym budżecie SAMSUNG UE55NU7172.
    Nie mam ograniczeń lokalowych co do wielkości TV (przedział 50-55 będzie ok).
    TV oglądam bardzo sporadycznie (głownie w weekendy wieczorem); podłączony będzie dekoder Ncplus, korzystam z Netflixa i HBO GO.
    Stary 10 letni Sharp (32 cale) pada i stąd potrzeba nowego TV ale jak kupować to najlepszą w przedziale cenowym jakość do ceny :)
    Reasumując, czy wg Ciebie w tym budżecie lepiej LG 50UK6500 czy SAMSUNG UE55NU7172?
    Ludwik XVI
    Ze wzgledu na 55 cali głos na Samsunga.
    50UK6500 jest atrakcyjny tylko jako 50tka.
    5 cali naprawdę robi roznicę.

Bardzo trudno wybrac najlepszy telewizor pod katem jakosc/cena. Wynika to z roznych potrzeb kupujacych.
    Dla mnie najlepszym w takiej kategorii bedzie OLED od LG czyli 55B8. Najwyzsza mozliwa jakość za sensowna cenę.
    User removed account
    Level 1  
    kidA73
    Level 7  
    Ludwik XVI wrote:
    Ze wzgledu na 55 cali głos na Samsunga.
    50UK6500 jest atrakcyjny tylko jako 50tka.
    5 cali naprawdę robi roznicę.

Bardzo trudno wybrac najlepszy telewizor pod katem jakosc/cena. Wynika to z roznych potrzeb kupujacych.
    Dla mnie najlepszym w takiej kategorii bedzie OLED od LG czyli 55B8. Najwyzsza mozliwa jakość za sensowna cenę.

Pisząc o stosunku jakości do ceny zastrzegłem że chodzi mi wyłącznie o 50-55’’ i budżet 2200-2300. Jasne że taki wybór jest trudny i bardzo subiektywny.
    Czyli w tym przedziale wielkości i ceny ten Samsung?
    robczykiewicz
    Level 9  
    Osobiscie pojechalem do sklepu wybrac miedzy lg a panasem, a zdecydowalem sie na Philips 50PUS7303. Wisi na scianie, ambilight przy tak bliskiej odleglosci troche za bardzo wali po oczach. Mam jeszcze prosbe do doswiadczonych kolegow czy moglibyscie mi podeslac link jak sensownie ustawic obraz w tym tv?

Pilot z klawiatura, ale zauwazylem ze troche sie przycina i nie lapie czasem liter
    User removed account
    Level 1  
    robczykiewicz
    Level 9  
    Czy ktos moze mi podpowiedziec, dlaczego nie zapisuje mi ustawien obrazu na stale? Po wylaczeniu i wlaczeniu tv przywraca zmienione opcje do fabrycznych. W jaki sposob muszee to zapisac zeby bylo na stale na moich ustawieniach?
    Coven
    Level 8  
    Pozwolę sobie podpiąć się do tematu. Wymagania oraz opis parametrów jest w 90% zbliżony do moich. Szukając po sieci trafiłem na parę modeli i nie potrafię się zdecydować, są to:

LG 50UK6500
    TCL 55C7026 (C7006 nie widzę nigdzie w sprzedaży)
    Philips 50PUS7303
    Philips 55PUS6262
    Sony KD-55XE7005
    Panasonic TX-50EX700E

Wiem, że rozpiętość cenowa jest w niektórych przypadkach duża. Zależy mi tak jak każdemu - na jak najwyższej jakości obrazu. Oglądane będą przeważnie kanały z TV sat., do tego filmy z pendriva oraz Netflix. Dobrze byłoby mieć też matrycę z natywnym odświeżaniem 100 / 120 hz, ale tylko w przypadku gdy na tradycyjnych filmach widać różnicę (Sport oglądamy raczej rzadko, głównie Euro + MŚ). Oczywiści im taniej tym lepiej (ten LG kusić mocno swoją ceną), chcę po prostu wiedzieć jakie mniej / więcej będą różnice przy tych lekko większych cenach, aby rodzice mogli zdecydować. Oczywiście jestem otwarty na propozycje.

Z góry Dziękuję i Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Coven wrote:
    LG 50UK6500
    TCL 55C7026 (C7006 nie widzę nigdzie w sprzedaży)
    Philips 50PUS7303
    Philips 55PUS6262
    Sony KD-55XE7005
    Panasonic TX-50EX700E

Z wymienionych wybierałbym pomiedzy:
    LG 50UK6500, a Sony KD-55XE7005 i pewnie stanęłoby na Sony ze względu na 55 cali :)
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    Jeśli ktoś pisze inaczej - widocznie ma interes aby wprowadzać innych w błąd.

Takie komentarze są naprawdę żenujące.
    Po co takie coś pisać ?

Nie odbieraj ludziom prawa do własnych opinii.
    Coven
    Level 8  
    A czy możesz wskazać miejsce gdzie ten TCL jest w takiej cenie w sprzedaży? Szukałem wcześniej i nie mogłem go znaleźć. Duża różnica in plus będzie względem tego LG co podałem (każda złotówka się liczy)?