Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] KIANO Slimnote 14.2 - Z BIOSu do Shella... i jak z powrotem?

05 Wrz 2018 16:07 9657 11
  • Poziom 14  
    Witam, dostałem złoma z biedry jako ciekawostkę do pogrzebania, żeby w miarę możliwości to przyśpieszyć,
    bo strasznie zamula. Nic tam nie da się ruszyć, wszystko wlutowane, można pomarzyć nawet o dołożeniu RAMu.
    Więc stwierdziłem, że może to odciążę, bo skoro jest na tym Win 10, to przy 2GB pamięci RAM lepiej będzie śmigał
    na Win 7 32-bit. Chciałem to zainstalować z pena, ale w BIOS nie potrafiłem ustawić botowania na USB.
    Coś pozmieniałem i teraz za każdym razem odpala się Shell... Odszukałem jedynie poradę, żeby wejść z powrotem do BIOSu,
    to trzeba klikać przy odpalaniu ESC + DEL co też uczyniłem i YES, udało się. Więc ustawiłem w BIOSie przywrócenie wczesniejszych
    ustawień i znowu reset... jest jeszcze gorzej, bo teraz po odpaleniu zamiast ukazywać się ekran gdzie można było jeszcze powrócić
    do BIOS, wyświetla się logo KIANO i od razu przechodzi do Shella.. co prawda odszukałem kilka komend i udało mi się nawet odpalić
    Windows 10, ale co z tego, jak za każdym razem po restarcie znowu wbija do Shella i nie potrafię wejść do BIOSu żeby to zmienić...
    Po prostu się nie da, klikając ESC + DEL komp się tylko restartuje.
    Jakieś pomysły jak to ogarnąć?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Witam. Ta Chińska zabawka. KIANO to tylko z Win 10 pracuje. Zresetuj CMOS to powinien wejść do BIOSu.
  • Poziom 14  
    W tym dziadostwie jest płyta główna wielkości kalkulatora, nie ma na niej żadnej baterii podtrzymującej ustawienia BIOSu, więc
    jedyne co mi przyszło do głowy, to odpiąć kabel z baterii głównej i zostawiłem to na 15 czy 20 minut i nic to nie dało...
  • Poziom 43  
    Tak bo bateria jest do resetu to taka jednorazówka to KIANO.
  • Poziom 14  
    To na ile ją odłączyć? Bo na 20 minut nic nie dało.
    I zgadzam się, straszne dziadostwo to KIANO.
  • Poziom 43  
    A próbowałeś przy włączeniu i napisie logo nacisnąć F9?
  • Poziom 14  
    Tak, w chwili desperacji jak dzieciak wypróbowałem wszystkie klawisze "F" po kolei...
    Odpiąłem baterię, poczekam teraz z godzinę lub dłużej.
  • Poziom 43  
    Wciskaj ESC+ DELETE to powinno wejść do BIOSu. A jeśli nie to podepnij klawiaturę na USB pod port 2.0. I próbuj samo ESC lub F2.
  • Poziom 14  
    Odpięcie baterii na 2h nic nie dało...
    Ale jest, dzięki wielkie :)
    Pomogła klawiatura podpięta pod USB!
    Dzięki jeszcze raz i miłego wieczoru.
  • Poziom 43  
    I teraz recovery win 10 zrób bo klucz jest do BIOSu przypisany a jak sformatowałeś ten dysk to ściągnij ze strony Microsoftu.
  • Poziom 26  
    Zapewne w tym wynalazku wchodzisz do BIOS'u inną kombinacją W 14.1 był to któryś z klawiszy F (znalazłem go metoda prób i błędów, F4 jeśli dobrze pamiętam). W twoim może być podobnie, bo to te same wynalazki. W BIOS żeby pozmieniać opcje bootowania musisz zmieniać kilka opcji w dwóch różnych pozycjach menu. Musisz pokombinować z ich ustawieniami i wzajemnymi zależnościami. Po przeinstalowaniu systemu na inny niż wbudowany możesz mieć problemy ze sterownikami. Nie pobiorą się automatycznie i ciężko znaleźć odpowiednie (tak miałem z 14.1)
  • Poziom 14  
    @Borygo123 sprawa już dawno rozwiązana, wytłumaczenie powyżej...
    Wchodzi się klawiszem ESC lub DLT lub połączeniem ESC + DLT.
    Pzdr.