Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MTL 666 Loncin 150 - Schemat Instalacji elektrycznej

lukaszkot18 05 Sep 2018 17:51 486 0
    lukaszkot18
    Level 2  
    Witam wszystkich :)
    Jakiś czas temu sprowadziłem z Niemiec dla młodszego brata Crossa MTL 666 z silnikiem Loncin 150
    Cross był do poprawek z instalacja i kosmetyką , w końcu znalazł się czas żeby aby się do tego zabrać :)
    Motorek ma homologację i jego instalacja jest dość rozbudowana bo posiada :
    -Licznik z cyfrowym predkościomierzem , cyfrowym wskaznikiem biegów
    - lampa przód
    -lampa tył
    -kierunkowskazy
    -klakson
    -czujniki swiatła stop w Hamulcach
    -czujnik biegów
    -rozrusznik
    chińczyki tego rodzaju zazwyczaj nie maja homologacji i ich instalacja jest prosta bo sie kończy na kilku kabelkach w moim MTL Loncin jest ich duzo wiecej. szukałem schematów żeby polapac sie co do czego i niestety nie udało sie :(
    Większość instalacji jest w dobrym stanie i elektryk pewnie by sobie poradził a chce spróbować wpierw sam :)
    A wiec tak wiazka z prawej manetki która jest odpowiedzialna za włączanie swiateł , przełacznik zapłonu , i przycisk startera została odcięta nożem przez wcześniejszego właściciela ...
    Kupiłem nową ale nie potrafię podłączyć tego tak aby to działało kolory kabli sa inne i ich ilość chyba tez
    kupiłem tez nową lampe z owiewka na przód i tył tak samo kierunki
    z całej elektryki poprawnie działa tylko wskaznik biegów i prawie licznik ktory włacza sie podczas jazdy pokazuje 00km/h dopieo gdy sie przycisnie hamulec pokazuje predkość, gdy sie go puści spowrotem 00 km/h
    ładowanie jest ok bo podłaczony był rozrusznik na krótko i akumulator nigdy nie padł
    i stacyjka działa poprawnie reszta niestety nie...
    prosze o pomoc jakiś schemacik jak sie do tego zabrać zeby wszystko poprawnie działało, wskazówki mile widziane :)
    dziekuje za zainteresowanie sie moim postem :)
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy