Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.

uther268 05 Wrz 2018 17:52 213 7
  • #1 05 Wrz 2018 17:52
    uther268
    Poziom 7  

Witam wszystkich,

Mam problem z internetem mobilnym : Orange router HUAWEU B315

Proszę o jakieś podpowiedzi co mam robić aby poprawić jakość oraz prędkość internetu. Jakaś zmiana odbiornika czy coś ?
    Jak narazie zamówiłem dwie małe anteny do routera - ANTENA 2x17 dBi do ROUTER LTE HUAWEI B593 B315 910

Podaje równiez screeny z programu LTE WATCH

Dodam od siebie ze nie jestem w stanie normalnie niczego nawet zbufforować na YT z tym netem. Pierwszy raz mam doczynienia z inernetem mobilnym więc proszę o rady. Z góry dziękuje

0 7
  • Pomocny post
    #2 05 Wrz 2018 18:34
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

B315 z Orange więc FW nie pokazuje w LTEWatchH CID BTS-a. Przełóż kartę do telefonu LTE z aplikacją Network cell Info, pokaż screeny z niego, zakładka DANE. Pokaże ECI, eNB BTS-a i pasmo z którego korzystasz. Do tego parametry sygnału. Wykonaj speedtest. To samo gdy telefon na zewnątrz. Jaka to ulica w Ożarowie ? Parametry sygnału LTE1800 na B315 dostateczne ale niski SINR, jaki DL/UL przy nich? Sprawdź też pasma LTE2600, LTE2100 i LTE800. Orange korzysta z nich w Ożarowie. Odkręć te tłumiki od routera.

0
  • #3 05 Wrz 2018 20:43
    uther268
    Poziom 7  

Siema Matek,

Zrobiłem jak kazałeś karta w telefonie.
    Ulica Poznańska 169

Tutaj masz screenshoty z mieszkania:
    Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.

A tutaj screeny z poza mieszkania :
    Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.Router HUAWEI B315 Słaba prędkośc.Proszę o rady.

Sorki za taką ilośc ale wolałem zrobić więcej niż pisać po dziesięć razy. Za pomocą mapy w CELL Info zauważyłem że automatycznie zmienia się co jakis czas nadajnik między kilkoma w okolicy na jednym(LTE) pracuje tragicznie źle a na drugim(HSPA+) lepiej.
    I co masz na myśli pisząc "Odkręć te tłumiki od routera." bo ja zrozumiałem żeby odkręcic wspomniane przezemnie anteny od routera, więc chce powiedzieć ze one są dopiero zamówione więc jeszcze nie są fizycznie podłączone, router działa bez nich narazie.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Wrz 2018 21:29
    matek451

No to ich nie odbieraj , to strata kasy. Handlarz elektrośmieciami wypisuje mega bzdury. Połaczenie na LTE1800netWorks z BTS-em przy Poznańskiej 183, zaskakująco słaby sygnał jak na tą odległość ale to efekt tych budynków po drodze. Wymuś na B315 LTE2100 a potem LTE800 i sprawdź parametry sygnału i prędkości. Te pasma pracują na BTS-ie Przejazdowa, do tego LTE2600 które jest na osiedlu KABEL( na nim też LTE1800 i LTE800).

0
  • #5 06 Wrz 2018 17:30
    uther268
    Poziom 7  

Witaj Matek,

Oto screenshoty o które pytałeś kolejno Frequency band 2100,800,2600

2100 tutaj:

800 tutaj:

2600 tutaj:

Jeśli już czegoś więcej się domyślasz to proszę o rady bo ja już zgłupiałem jeśli chodzi o ten internet...
    Ja pare dni temu grzebałem lekko w ustawieniach routera na stronie, może powinienem przywrócic do ustawień fabrycznych ?
    I btw da się jakoś ustawić zeby router ciągle korzystał z tego samego przekaźnika ? bo czasem mam wrażenie ze on automatycznie zmienia przekaźniki co jakiś czas.

0
  • Pomocny post
    #6 06 Wrz 2018 23:33
    matek451

LTE800 pewnie z Przejazdowej lub Poznańskiej 127, sygnał najlepszy ale pasmo zapchane na amen. LTE2100 pewnie z Przejazdowej, sygnał tragiczny ale niezłe prędkości. LTE2600 raczej z Poznańskiej 127, szczątki sygnału więc speedtest nie powala. Ogólnie widać że raczej nie LT800 tylko trzeba się skupić na pasmach LTE2600, LTE1800 i LTE2100. BTS-y z tymi pasmami sa na różnych kierunkach i antena kierunkowa na 1800-2600MHz powinna poprawić sygnał oraz można będzie nią wymusić połączenie na kierunku Przejazdowa, os. Kablowe lub Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

0
  • #7 07 Wrz 2018 15:29
    uther268
    Poziom 7  

Jeśli dobrze cię zrozumiałem to niezbędne będzie zamontowanie anteny zewnętrznej kierunkowej na dachu, ok jestem w stanie to zrobić tylko jeszcze było by miło gdybyś polecił mi jakąś konkretnie bo nie ukrywam ale nie znam się kompletnie na tym sprzęcie. Chyba ze masz jeszcze jakiś pomysł ?

0
  Szukaj w 5mln produktów