Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja elektryczna w kuchni - proszę o rade

Ewik87 05 Wrz 2018 18:55 72 1
  • #1 05 Wrz 2018 18:55
    Ewik87
    Poziom 1  

Bardzo proszę o poradę co może tu być nie tak. Niestety nie znam się na tym totalnie.
    Wczoraj podczas przechodzenia burzy przestała dzialac mi lodowka i zaraz obok niej pasek ledowy nad aneksem kuchennym.
    Żadne inne sprzęty nie były w tym czasie używane poza włączona w jednym pokoju lampa i ładującym się laptopem. Instalacja jest nowa (nowe budownictwo). Bezpieczników nie wybiło. Wyłączyłam bezpieczniki do wszystkich innych sprzętów. Dopiero wtedy lodowka się włączyła. Próbowałam załączyć tez światło nad aneksem kuchennym, włączyło się, ale zaczęło syczec tak jakby za chwile miało się przepalic (odgłos żarówki, która lada chwila się przepali). Doczekałam aż burza się skończy. Włączyłam ponownie pozostałe bezpieczniki. Zarówno pasek ledowy nad aneksem jak i lodowka działa bez zarzutu.

Co może być przyczyna? Czy to kwestia nieprawidłowego uziemienia/coś się poluzowało? Proszę doradzić, bo mam już wizje kucia instalacji elektrycznej.

0 1
  • #2 05 Wrz 2018 19:01
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Prawdopodobnie awaria burzowa na linii przesyłowej/zasilającej do Twojego budynku.
    Mimo wszystko wskazane sprawdzenie instalacji za pomocą mierników.

0
  Szukaj w 5mln produktów