Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Morel Maximo Ultra - Jak podłączyć Morel Maximo Ultra na fabrycznych kablach w P

05 Wrz 2018 22:08 480 3
  • Poziom 4  
    Witam. Mam problem z podłączeniem głośników w Passat b7 na radiu Rns510 bez wzmacniacza na fabrycznych kablach.

Do fabrycznego głośnika ida 4 kable wpięte wtyczka. Na tweeter osobne 2 kable. Sprawdzałem miernikiem i nic z tego nie rozumiem. Wygląda na to jakby 3 z 4 kabli były połączone razem. Na jednym obwodzie jest niebieski kondensator. Jak podłączyć kable do zwrotnicy sygnału maximo aby to dobrze grało??
    Dodam że raz przy pewnej konfiguracji kabli głośniki zaczęły grać ale nie czysto. (2 kable zawsze są nie podłączone, nie kombinował podłączenia 2 x2 zwierając kable razem. A może powinienem?)
    Podłączyłem kilka razy inaczej i nic nie grało. Po powrocie do ustawienia kabli jak za 1 razem kiedy grało, już też nie gra. Żadnych dziwnych dźwięków z głośników nie miałem.
    Możliwe że spaliłem rozdzielacz sygnału albo końcówkę mocy w radiu??
    Głośność w radiu przy włączaniu zawsze była na Zero i podgłaśniałem delikatnie zeby sprawdzić czy działa.Morel Maximo Ultra - Jak podłączyć Morel Maximo Ultra na fabrycznych kablach w PMorel Maximo Ultra - Jak podłączyć Morel Maximo Ultra na fabrycznych kablach w PMorel Maximo Ultra - Jak podłączyć Morel Maximo Ultra na fabrycznych kablach w PMorel Maximo Ultra - Jak podłączyć Morel Maximo Ultra na fabrycznych kablach w P

• Poziom 43  
    Nie rezystor a KONDENSATOR.
    Nie rozdzielacz a ZWROTNICA.
    Udaj się do kogoś kto ma pojęcie o elektronice lub Car Audio bo zaraz nie będzie czego podłączać.
  • Poziom 4  
    sosarek napisał:
    Nie rezystor a KONDENSATOR.
    Nie rozdzielacz a ZWROTNICA.
    Udaj się do kogoś kto ma pojęcie o elektronice lub Car Audio bo zaraz nie będzie czego podłączać.

Poprawione.

No jeżeli nie znajdzie się jakaś osoba która to podłączyła i mi powie jak, to tak zrobię że pojadę do jakiś fachowców.

Dodano po 10 [godziny] 25 [minuty]:

Chyba spaliłem końcówkę mocy. Tylko na jednym z 4 kabli jest jakiekolwiek napięcie a i tak bardzo małe 0.16V

Wie ktoś gdzie i jaka końcówkę mocy kupić?

Mam ogarniętego szwagra z elektroniki więc wymieni końcówkę.

I ponawiam pytanie jak podłączyć głośniki pod zwrotnice morela na fabrycznych kablach?

Dodano po 6 [minuty]:

Chyba mam rozwiązanie. Adaptery do fabrycznych głośników maja zwarte kable 1z2 i 3z4. Czyli na mój rozum to sygnał z radia na fabrycznych kablach idzie 2 kablami. . Kondensator rozdziela tony niskie i wysokie. Niskie zostają a sygnał z wysokimi wraca do twwetera. Dobrze to rozumiem?

Teraz jeżeli podłącze kabel 3 i 4 jako PLUS i 1 i 2 jako MINUS na zwrotnice to powinno wszystko działać?

Czy źle to zrozumiałem. Proszę mnie poprawić. Morel Maximo Ultra - Jak podłączyć Morel Maximo Ultra na fabrycznych kablach w P
  • Poziom 4  
    Kabel brązowo niebieski plus, brązowy minus. Reszta do wycięcia. Gra i buczy wszystko :)