Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Suzuki Marauder 125 - rozrusznik rozładowuje aku

05 Wrz 2018 22:32 315 4
  • Poziom 13  
    Witam,
    mam ten motorek ktory dosc dlugo stał w pokrzywach i teraz staram sie go ożywić.Czy dam rade zregenerować w domowych warunkach rozrusznik? kupilem nową baterie ale teraz okazało sie że chyba rozrusznik krzywo łapie i zjada cały prąd. i druga sprawa : gdzie sie podpina linke od włączania stopu hamulca nożnego ? Uruchamiłem tylny hamulec i równolegle do tej linki od hamulca wisi odpięta obustronnie jakaś linka. na samum włączniku jest podpięta sprężynka i to tyle.Sam włącznik zapala światło stopu.

Aha i jeszcze dwie sprawy:
    -Skrzynia jest taka że jedynka jest do góry a reszta biegów na dół . Słyszał ktoś o takim przypadku czy coś poprzednik zmajstrował ?
    -ustawienie mieszanki w oryginale to 2 obroty w lewo ?

Pozdrawiam...
  • Poziom 30  
    Prawdopodobnie kupiłeś nie sprawny akumulator, czasami się takie trafiają.
  • Poziom 23  
    Co do biegów przestawiony wybierak/dźwignia na wałku założony do góry nogami biegi powinny byc normalnie 1 w dól, obrot zawsze liczmy od na max wkreconej śruby czyli ją wykrecamy licząc obroty. Co znaczy że rozrusznik zżera prąd? jakies pomiary, prądy napięcia prosimy.
  • Poziom 13  
    Aha czyli dzwignia od wybieraka jest powodem. Jak ja obrócę "do góry nogami" to jak najlepiej ustawiać? Na Luzie i trzymać sie tej pozycji czy na jedynce?jakos wizji nie mam...
    Odnośnie rozrusznika to po naładowaniu aku przy odpalaniu jakby coś go blokowało i czuć że dużo prądu wyciąga. Rozkręciłem żeby sprawdzić szczotki i tulejki ale są ok.Po skręceniu działa lepiej ale co ktores odpalenie piszczy jakby coś ocierało na sucho. Posmarowałem smarem grafitowym tulejki ale dalej taka sytuacja.
  • Poziom 13  
    Problemem był brak ładowania.