Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Piekarnik Whirlpool AKZM 794/IX wyłącza się podczas pracy i nie działa.

jjjbart 05 Sep 2018 23:57 2751 4
 • #1
  jjjbart
  Level 7  
  Problem powtórzył się kilka razy. Po nagrzaniu i kilku minutach pieczenia piekarnik wyłącza się całkowicie, tzn. nie działa wyświetlacz, żarówka w środku, wentylator. Następnie po "odpoczynku" włącza się i działa jak gdyby nigdy nic. Przy czym odpoczynek trwa różnie długo. Za pierwszym razem zaskoczył dopiero następnego dnia, niespodziewanie. Drugim razem nawet nie zdążył całkiem wystygnąć (może 1h) i zaczął działać. Ostatni raz trwało to 2 dni. Czy już jest właściwy czas sprawdzam podłączając do prądu, następnie ponownie wyjmuję wtyczkę.
  Gdzie rozpocząć szukanie przyczyny problemu.
  Pozdrawiam
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Krzychu7
  Level 40  
  Zacznij od sprawdzenie zasilania modułu wyświetlacza/zegara.
 • #3
  jjjbart
  Level 7  
  Jako że działa od tamtego czasu to nie zabrałem się za rozkręcanie jeszcze. Temat póki co nie rozwiązany.
 • #4
  Lilith24
  Level 1  
  Mam identyczny problem, czy mogę prosić o podpowiedź jak usunąłeś usterkę?
 • #5
  jjjbart
  Level 7  
  Tak. Problem okazał się bardzo prosty. Po kolejnym wyłączeniu już nie chciał się włączyć. Jak już znalazłem czas na wytarganie go to okazało się, że ostatnio, w trakcie naprawy gwarancyjnej serwisant żeby ułatwić nam życie podłączył go przez przedłużacz i ten przedłużacz (a właściwie to jedno gniazdo) uległ stopniowemu wypaleniu. Całe szczęście że nie spowodował pożaru. W każdym razie po podłączeniu bezpośrednim do gniazdka problem się rozwiązał i nie powtórzył.
  O przedłużaczu nie wiedziałem, albo zapomniałem. Nie był widoczny przy zabudowie kuchennej co utrudniało diagnozę. A podłączony został prawdopodobnie dlatego że gniazdko do którego piekarnik był podłączony wcześniej było bezpośrednio za piekarnikiem i nie było dostępu do niego.
  Wychodzi na to że zawiodła tu elektryka, a nie elektronika. Proponuję więc zacząć od dokładnego sprawdzenia zasilania, ze wskazaniem na przewód zasilający :)