Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Piekarnik Whirlpool AKZM 794/IX wyłącza się podczas pracy i nie działa.

05 Wrz 2018 23:57 1314 4
  • Poziom 6  
    Problem powtórzył się kilka razy. Po nagrzaniu i kilku minutach pieczenia piekarnik wyłącza się całkowicie, tzn. nie działa wyświetlacz, żarówka w środku, wentylator. Następnie po "odpoczynku" włącza się i działa jak gdyby nigdy nic. Przy czym odpoczynek trwa różnie długo. Za pierwszym razem zaskoczył dopiero następnego dnia, niespodziewanie. Drugim razem nawet nie zdążył całkiem wystygnąć (może 1h) i zaczął działać. Ostatni raz trwało to 2 dni. Czy już jest właściwy czas sprawdzam podłączając do prądu, następnie ponownie wyjmuję wtyczkę.
    Gdzie rozpocząć szukanie przyczyny problemu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Zacznij od sprawdzenie zasilania modułu wyświetlacza/zegara.
  • Poziom 6  
    Jako że działa od tamtego czasu to nie zabrałem się za rozkręcanie jeszcze. Temat póki co nie rozwiązany.
  • Poziom 1  
    Mam identyczny problem, czy mogę prosić o podpowiedź jak usunąłeś usterkę?
  • Poziom 6  
    Tak. Problem okazał się bardzo prosty. Po kolejnym wyłączeniu już nie chciał się włączyć. Jak już znalazłem czas na wytarganie go to okazało się, że ostatnio, w trakcie naprawy gwarancyjnej serwisant żeby ułatwić nam życie podłączył go przez przedłużacz i ten przedłużacz (a właściwie to jedno gniazdo) uległ stopniowemu wypaleniu. Całe szczęście że nie spowodował pożaru. W każdym razie po podłączeniu bezpośrednim do gniazdka problem się rozwiązał i nie powtórzył.
    O przedłużaczu nie wiedziałem, albo zapomniałem. Nie był widoczny przy zabudowie kuchennej co utrudniało diagnozę. A podłączony został prawdopodobnie dlatego że gniazdko do którego piekarnik był podłączony wcześniej było bezpośrednio za piekarnikiem i nie było dostępu do niego.
    Wychodzi na to że zawiodła tu elektryka, a nie elektronika. Proponuję więc zacząć od dokładnego sprawdzenia zasilania, ze wskazaniem na przewód zasilający :)