Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon jako pilot do bramy na podczerwien.

OPservator 07 Sep 2018 07:08 21759 5
 • #1
  OPservator
  Level 36  
  Witam, korzystam z Samsung Galaxy Note 3 i zastanawiam się, czy istnieje jakaś aplikacja lub inny sposób, aby wprowadzić w mój telefon konkretna częstotliwość, aby ten mógł otwierać i zamykać bramę.

  PS. Nie wiem czy dobry dział.

  Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
 • #2
  TvWidget
  Level 37  
  Czy chodzi o automatyczne otwieranie bramy kiedy pojawisz się w jej pobliżu ?
  Teraz już prawie wszystkie smartfony mają możliwość włączenia rozgłaszania przez BLE. Działa to w tle i nie powoduje szybszego rozładowania akumulatora. Odbiornik przy bramie wykrywa obecność takiego smartfona w określonej odległości, nawiązuje z nim połączenie i dokonuje autoryzacji. Jeśli się ona powiodła to brama jest otwierana. Cała operacja trwa ułamek sekundy. Oczywiście tryb automatyczny można przełączyć na ręczny.
 • #3
  leonov
  Level 42  
  Bramy raczej nie mają bluetooth'a, sterowanie bram odbywa się drogą radiową, więc jak twój telefon połączy się ze sterownikiem ? chyba że masz sterowanie na podczerwień, to wtedy każda aplikacja pilota ze sklepu, która ma funkcję kopiowania oryginalnego pilota.
 • #4
  TvWidget
  Level 37  
  Oczywiście drogą radiową bez specjalnego odbiornika smartfon bramą nie może sterować.
  Założyłem, ze autor pytania dopuszcza dodanie jakiegoś modułu do sterownika bramy.
 • #5
  Zbigniew 400
  Level 38  
  A zastanowiłeś się na prostotą sterowania i bezpieczeństwem ?
  Poza tym nie każde sterowanue ma wydzielone wejście otwórz.
 • Helpful post
  #6
  TvWidget
  Level 37  
  Zbigniew 400 wrote:
  A zastanowiłeś się na prostotą sterowania i bezpieczeństwem ?
  Poza tym nie każde sterowanue ma wydzielone wejście otwórz.


  Praktycznie każdy sterownik ma tzw. tryb budynku wielorodzinnego. W tym trybie brama chyba zawsze się otwiera po naciśnięciu przycisku na pilocie. Zamykanie jest natomiast automatyczne. W bardziej wyrafinowanych rozwiązaniach odbiornik ma dwa wyjścia o przeciwnych stanach. Jeden styk w klasyczny sposób otwiera bramę a drugi przerywa obwód fotokomórki aby zapobiec jej ew. zamknięciu. Chodzi o przypadek, kiedy ktoś zatrzyma się na dłużej przed bramą.

  Tam gdzie względy bezpieczeństwa nie pozwalają na automatyczne otwieranie można zawsze to zrobić na przycisk w aplikacji.
  Mieszkam w budynku wielorodzinnym. Bramę mogę otworzyć przy pomocy domofonu. Takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane w wielu miejscach. Myślę, że potencjalne zagrożenia są podobne jak w przypadku automatycznego otwierania.