Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renaul Clio problem ze spalaniem.

braciszek0 28 Sie 2005 13:45 2116 4
  • #1 28 Sie 2005 13:45
    braciszek0
    Poziom 12  

Mam problem z Clio (1,2i 95r). Od jakiś 6 miesięcy mam zuzycie paliwa ponad 9,0l/100km. Przy silniku 1,2 jest to stanowco za dużo (jak kazdy wie). Diagnoza komputerowa (KTS-em) nie wykaza zadnych usterek.
    Sonda Lambda pracuje prawidłowo. Pozatym na zimnym silniku strasznie pływają obroty od 800 do jakis 2000-2500 obrotów. PYTANIE BRZMI:
    Jaka moze być usterka? Od wymiany jakiego czujnika powinienem zacząć?

• Pomocny post
    #2 28 Sie 2005 14:06
    mind
    Poziom 17  

Pływanie obrotów to może być przejaw uszkodzonego silniczka krokowego. Zacząłbym od przeczyszczenia przepustnicy i układu dolotowego z przepływomierzem włącznie. Ja czyściłem przepustnicę środkiem do czyszczenia przepustnic i gaźników w areozolu - skutni były pozytywne. Z wymianą czujników bym się wstrzymał. Zobacz też czy silnik nie łapie lewego powietrza. Możesz zrobić reset komputera w aucie odpinając klemy od akumulatora na noc i potem odpalić go na benzynie i bez dodawania gazu zaczekać aż osiągnie temperaturę roboczą. Tyle najmniej kosztownych porad wstępnych. Acha zakładam że obsługę techniczną typu wymiana filtrów robisz terminowo?

• #3 28 Sie 2005 14:18
    braciszek0
    Poziom 12  

Filtr powietrza wymieniam co 5000km (mamy piękną :cry: fabryke zatrówania powietrza pyłkami fabryka płyt wiórowych), Olej i filtr oleju co 10000km (półsyntetyk) Reset komputera robiłem bez efektów pozytywnych. A co do silniczka krokowego. Po nagrzaniu silnika nie ma objawów pływania obrotów. A przecieżsilniczek wtedy też pracuje? Ale spróbuję Pańskiej porady.

• #4 07 Wrz 2005 22:32
    braciszek0
    Poziom 12  

Czyszczenie przepustnicy pomogŁo tylko w lepszym wchodzeniu silnika na obroty spalanie zostao bez zmian

• #5 18 Wrz 2008 13:38
    braciszek0
    Poziom 12  

Temat zamykam Ponieważ już do długiego czasu jest nieaktualny.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME