Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 307 - brak klaksonu i spryskiwaczy przedniej i tylnej szyby

07 Wrz 2018 22:33 5010 15
 • Poziom 4  
  Witam potrzebuje pomocy. Posiadam peugeot 307 w którym nie działa klakson i spryskiwacz przedniej i tylnej szyby.Samochód dałem do mechanika który wymienił mi moduł bsi i przełącznik przy kierownicy ale niestety problem się nie rozwiązała gdyż klakson i spryskiwacz nadal nie działał. Zalecił wymianę modułu bsm. Moduł został wymieniony i dalej nie działa ani klakson ani spryskiwacz. Dodam jeszcze że po włączeniu klaksonu załącza sie przekaźnik w komorze silnika w module bsm a gdy podłącze na krótko z akumulatora klakson i pompkę od spryskiwaczy to działają jak powinny. Jeśli macie jakieś pomysły to pomóżcie gdzie mogę jeszcze szukać usterki.
 • Poziom 4  
  bezpieczniki sprawdzone i są dobre.
 • Poziom 4  
  Witam.
  Potrzebuję pomocy, które kostki 1,2 czy 3 są odpowiedzialne za sterowanie klaksonem i pompką od spryskiwaczy ?peugeot 307 - brak klaksonu i spryskiwaczy przedniej i tylnej szyby

  Czy jest możliwość zlokalizowania usterki po przez piny na kostkach ?

  Z góry dzięki za pomoc :) !


  Moderowany przez T5:

  3.1.12. Nie wysyłaj wielu jednakowych tematów na forum, użytkownicy nie będą wiedzieć, gdzie mają odpowiadać.
  Ostrzeżenie.

 • Poziom 36  
  Do tego wystarczy miernik i 10 minut czasu. Najpierw sprawdź Lexia albo Diagboxem czy sygnały są nadawane i odbierane. Nie opisałeś auta więc i schematy maga być różne
 • Poziom 4  
  Samochód to peugeot 307 rok 2003 bsm 9650664180 B2. Sygnał był sprawdzany po włączeniu klaksonu załącza się przekaźnik w bsm , po wypięciu kostki przy klaksonie nie pojawia się tam żadne zasilanie takl samo jest z pompką od spryskiwaczy. Gdyby mógłby mi ktoś powiedzieć na której z tych trzech kostek i na których pinach są wpiete przewody klaksonu i pompki spryskiwaczy. Chciałbym sprawdzić czy czasami nie jest uszkodzona wiązka z kablami albo przewód masowy. Z góry bardzo dziękuje.
 • Poziom 35  
  Wymieniony BSM na nowy czy używkę?
  Uszkodzenie może świadczyć o uszkodzeniu wiązki, a nie elektroniki.
 • Poziom 4  
  Bsm wymieniany był trzy razy na uzywke także bsm bym wykluczył. Sprawdzałem pin na module bsm odpowiedzialny za podawanie plusa na kabel od pompki od spryskiwaczy i na tym pinie po włączeniu spryskiwacza nie pojawia się żadno napięcie
 • Poziom 43  
  Podaj plusa na przewód sygnału przez żarówkę 21W i sprawdz czy masz przejście na BSM. To samo spryskiwacz. Wtyczki od BSM wypnij.
 • Poziom 4  
  Mam pytanie odnośnie masy na kierownicy czy brak masy może powodować brak klaksonu i spryskiwaczy i czy klakson i spryskiwacz mają tam wspólną masę?
 • Poziom 43  
  Jaka masa.? Masz com i bsi sygnał cyfrowy. Jak przekaźnik klika szukaj w bsm lub w wiązce. Tzn idz w przód
 • Poziom 4  
  Sprawdziłem wiązke i jet dobra podłączyłem na ostro z akumulkatora i działa
 • Pomocny post
  Specjalista grupy V.A.G.
  Nie podałeś konkretnych danych ale może te schematy Ci podpasują.
  Są dla wersji bez czujnika deszczu ale akurat ta część może pasować do wersji z czujnikiem.
  Zielona wtyczka BSM (3) steruje spryskiwaczami jak i klaksonami.
  Na początku na Twoim miejscu sprawdziłbym czy po włączeniu zapłonu na bezpieczniku F13 w BSM pojawia się napięcie - czyli żarówka 21W i podłączyć ją pomiędzy bezpiecznik F13 a masę auta - ma zaświecić.
  Jak widać ze schematu z tego bezpiecznika idzie zasilanie na przekaźnik R4 wbudowany w BSM który steruje sygnałami dźwiękowymi. Dalej zasilanie pędzi na gniazdo BSM na piny 7 i 15.
  Następnie sprawdzić tak samo bezpiecznik F14 w BSM, który to zasila wbudowane przekaźniki w BSM - R9 i R10 sterujące pompką spryskiwaczy. Przekaźniki te służą do zmiany polaryzacji napięcia na wyjściu BSM gdzie podpięta jest pompka by zmieniać kierunki jej obrotów - jak widać na wyjściu BSM w normalnym stanie na obu pinach mamy masę i teraz w zależności który spryskiwacz włączasz to wysterowany jest przekaźnik R9 lub R10.
  Napisałeś że przekaźnik sygnału dźwiękowego cyka więc możliwe że nie dociera na niego zasilanie z bezpiecznika, ma upalony styk roboczy lub jest przerwany przewód między sygnałami dzikowymi a BSM o ile mają one masę.
 • Poziom 4  
  Nie wiem czy dobrze wszystko sprawdziłem ale według schematu na 5 i na 13 pinie powinna być masa a u mnie na 5 pinie jeśli dobrze licze nie ma nic. Czy przewody w mojej kostce czasami nie są troche źle wpięte. ?

  peugeot 307 - brak klaksonu i spryskiwaczy przedniej i tylnej szyby
 • Poziom 4  
  Dzieki waszej pomocy klakson udało mi się naprawić. Niestety problem mam z popmpka spryskiwaczy. Brakuje zasilania na pinach 11 i 14 na bsm odpowiedzialnych za sterowanie pompką spryskiwaczy. Moduł bsm wymieniałem juz trzy razy i na zadnym nie było.zasilania . Gdzie moge jeszcze szukać usterki ?