Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

testo 760-3 - multimetr cyfrowy

antares2000 08 Wrz 2018 00:41 231 5
  • #1 08 Wrz 2018 00:41
    antares2000
    Poziom 7  

Witam,
    Mam takie pytanko, czy używał może ktoś już taki multimetr i czy może coś powiedzieć o jego zaletach lub wadach? Będę wdzięczny za informacje. Zastanawiam się jak sprawuje się w praktyce?

0 5
  • #2 08 Wrz 2018 10:13
    3204008
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 08 Wrz 2018 13:03
    antares2000
    Poziom 7  

.sos napisał:
    Jak dla mnie droga zabawka a nie profesjonalny multimetr.

Mam pytanie, czy to Twoja osobista ocena tego multimetra poparta doświadczeniem w używaniu go, czy może opinia na podstawie informacji z bloga z podanego linku? Pytam bo dla mnie osobiście link jest bezużyteczny bo nie znam j.angielskiego.

0
  • #4 08 Wrz 2018 13:44
    3204008
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 08 Wrz 2018 15:09
    15kVmaciej
    Poziom 35  

A może autor wątku napisze:
    1. Chcę mierzyć to i to.
    2. Potrzebuję dokładność taką a taką
    3. Mam kasy tyle albo tyle
    4. Podoba mi się to i tamto
    5. Co wybrać?

0
  • #6 08 Wrz 2018 19:56
    smyk55
    Poziom 20  

Nie jestem posiadaczem takiego miernika, ale miałem okazję wykonać nim kilka pomiarów. W mojej ocenie miernik wypada dobrze. Czy bym go kupił? odpowiedz brzmi nie. Ja osobiście wolę mierniki które nie posiadają automatycznie zmienianych zakresów. Wszystkie te "automaty" mają wspólną cechę - dłuższy czas reakcji. Ten dłuższy czas reakcji miernika daje pewien dyskomfort, nie wiem czy końcówki miernika dobrze przyłożyłem czy faktycznie miernik zachował się prawidłowo. Teraz o samym mierniku. Widać, że został zaprojektowany dla serwisantów w "drodze". Spokojnie można zaliczyć go do sprzętu profesjonalnego. Posiada wszystko i dokładność jaką bym potrzebował na wyjeździe. Prosty w obsłudze, dodatkowo fajna opcja z informacją jak są wpięte kable pomiarowe. Dodatkowo podświetlenie bardzo przydatne w trudnych warunkach (ciemne pomieszczenia czy rozdzielnie). Miernik posiada uchwyty na kable pomiarowe, są tacy co sobie takie rozwiązanie cenią, dla mnie jest to bez znaczenia. Tutaj na Elektrodzie spotykam elektroników z dużą wiedzą i co najciekawsze na co dzień używają tanich mierników. Mierniki w granicach 30 PLN. Pytanie do czego tak naprawdę potrzebny jest dany przyrząd.

0