Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Dipol AX80 i antena kierunkowa brak odbioru Mux8

08 Wrz 2018 07:39 975 8
  • Poziom 9  
    Mam k這pot z odbiorem mux8 z Przysuchy w Tomaszowie Mazowieckim. Do anteny kierunkowej do陰czy貫m dipol AX80 wdg. instrukcji producenta.Nic. Skonstruowany przeze mnie dipol wdg wzoru z forum dopi皻y do symetryzatora ant. kier. Te nic. Symetryzator w kierunkowej na kana造 1-61. Antena wycelowana aplikacj. Oba dipole montowane w pionie zgodnie z polaryzacj z nadajnika. Odleg這嗆 od nadajnika 42km. Mux3 z nadajnika pol poz 10kW idea. Mux8 pol pion 15.5 kW jest bardzo s豉by sygna o niskiej jako軼i.
    Dipol AX80 i antena kierunkowa brak odbioru Mux8
    Dipol AX80 i antena kierunkowa brak odbioru Mux8Dipol AX80 i antena kierunkowa brak odbioru Mux8Dipol AX80 i antena kierunkowa brak odbioru Mux8
    Antena ok 7m nad poz gruntu. Na kierunku drzewo a dok. jego g鏎na korona niezbyt g瘰ta w odleg這軼i ok 6m od ant. Prosz o rady.
  • Poziom 20  
    A takie pytanie mam. Przed zamontowaniem dodatkowego dipola odbiera kolega co z telewizji naziemnej?
  • Poziom 9  
    Wszystko w polaryzacji poziomej. Po obr鏂eniu anteny pr皻ami w pion na pr鏏 mux8 z podobn skuteczno軼i.
  • Poziom 33  
    Jaki jest odbi鏎 mux-a 8 na AX80 z od陰czon anten kierunkow 21-60
  • Poziom 9  
    Ta antena ma symetryzator 1-61 zamontowany przeze mnie. Obecnie na dipolu w豉snej konstrukcji wdg wzoru. Dipol obecnie dopi皻y do zacisk闚 symetryzatora w ant. kierunkowej. Efekt ten sam co z AX80. Poziom idea, pion s豉by odbi鏎 o sile i jako軼i jak na zdj璚iu.
  • Poziom 33  
    Z opisu wynika,瞠 masz 2 anteny podpi皻e pod jeden symetryzator-tak?
  • Poziom 9  
    Je郵i dipol w豉snej konstrukcji zamontowany przed reflektorem i puszk w pionie, odizolowany od anteny (nie zawiera z reflektorem pr皻ami itd.) to osobna antena to tak. Niestety nie wstawi zdj璚ia bo jestem w pracy. Dipol owy jest dopi皻y do

tych samych styk闚 co dipol poziomy w symetryzatorze.

Dodano po 7 [minuty]:

Sam AX80 dzia豉 podobnie ale mia przed sob anten jak na zdj璚iu. Po zespoleniu symetryzator闚 z anteny i dxa i wyj軼iu do TV z dxa, bez zmian. Spr鏏uj samego dxa na wysi璕niku bocznym ale niestety ju nie dzi.
  • Poziom 9  
    Je郵i komu to pomo瞠 to dx80 zadzia豉 po umieszczeniu go z boku. Po zamontowaniu go z powrotem do anteny kierunkowej przesta. Pomog這 usuni璚ie reflektor闚. Wcze郾iej pan z infolinii dxa stwierdzi 瞠 reflektory nie powinny przeszkadza. A jednak .
  • Poziom 9  
    Je郵i komu to pomo瞠 to dx80 zadzia豉 po umieszczeniu go z boku. Po zamontowaniu go z powrotem do anteny kierunkowej przesta. Pomog這 usuni璚ie reflektor闚. Wcze郾iej pan z infolinii dxa stwierdzi 瞠 reflektory nie powinny przeszkadza. A jednak .

Dodano po 4 [minuty]:

Usuni璚ie reflektor闚 nie spowodowa這 praktycznie 瘸dnych zmian w jako軼i pasm uhf.