Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zanussi 935 J nie startuje - serwis konieczny?

bluegarfield 28 Aug 2005 14:01 2055 15
    bluegarfield
    Level 11  
    Witam!
    Proszę o proadę - pralka nie startuje tylko świeci tym czerwonym światełkiem i nic. Stało się to po wyłączeniu pralki podczas wirowania. Wcześniej też miała takie humory ale zazwyczaj pomagało wyłączenie pralki z prądu na jakieś 5 min. Czy wzywać serwis czy można coś na to poradzić domowym sposobem. Na mechanice i elektronice się trochę znam ale w pralkach nie mam doświadczenia. A może ktoś poleci mi jakiegoś zdolnego sewisanta z Krakowa który zna się dobrze na tych pralkach?
    User removed account
    User removed account  
    bluegarfield
    Level 11  
    Bleble wrote:
    Coś powinno być chyba jeszcze przed tym 935 J

ZS 935 J P 610555
    Prod. No 914747001
    dokładnie tak jest na mertyczce.
    User removed account
    User removed account  
    bluegarfield
    Level 11  
    Bleble wrote:
    Blokada łapie ?
    czy nic

Raczej nie, nie słychać tego charakterystycznego trzasku który był zawsze po ok 2 sek. od załączenia.
    Naciskam przełącznik i nic - grobowa cisza...
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    bluegarfield
    Level 11  
    Bleble wrote:
    Zacznij może od sprawdzenia wyłącznika
    zobacz czy na programatorze nie ma gdzieś wypaleń
    jeśli to się kiedyś pojawiało może gdzieś są zimne luty , lub coś nie łączy

Lampka się świeci po naciśnięciu wyłącznika więc wyłącznik chyba ok.
    Zastanawia mnie to co się działo kiedyś - jak się przez przypadek ruszyło programatorem już po załączniu prali to potem się nie chciała załączyć. Dopiero trzeba było ustawić programator na Stop i odczekać kilka minut i ustawić jeszcze raz i włączyć. Czy tam jest jakiś układ czasowy który resetuje pralkę po wyłączeniu prądu? Może to się zepsuło - nie resetuje. Przepraszam za takie dziwne pomysły ale jestem informatykiem.

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

Moja Aga pogłaskała pralkę i poprosiła żeby się włączyła i zadziałało!!! :)
    bluegarfield
    Level 11  
    Witam. Niestety to nie koniec moich problemów. Okazało się że ta pralka ma chumory - trzeba ją załączyć i cierpliwie czekać aż stwierdzi że właśnie teraz chce wyprać. Trochę nam to dezorganizuje dzień bo czasami zaczyna prać jak właśnie wychodzę do pracy albo jak idziemy spać.
    Proszę o pomoć!
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    bluegarfield
    Level 11  
    Złych lutów nie widzę, wszystkie wtyczki do których dosięgnąłem wyjąłem i wsadziłem z powrotem.
    Zastanawia mnie to że czas od włączenia przełącznika do zadziałania pralki się stopniowo wydłużał na początku 1s po jakimś czasie ok 3s a teraz 5 min do kiku godzin. Od czego zależy czas od załączenia pralki do zadziałania blokady? Może tam jest jakiś kondensator którego trzeba wymienić. Dodam że po skończeniu prania blokada puszcza bardzo szybko ok 10s. Czy to normalne?
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    KrzychoMiki
    Level 21  
    Omiń blokadę (zwarcie 2 grubszych przewodów lub oznaczonych C i L) jak ruszy to do wymiany blokada. To najczęstszy przypadek przy takim zachowaniu. Pozdrawiam.
    bluegarfield
    Level 11  
    Wkońcu wezwałem mechanika bo nie wiedziałem jak się dostać do tej blokady - powiedzieł że 30 lat naprawia pralki a takiej jeszcze nie widział. Miał wątpliwości które to kabelki bo są cztery ale jakoś wyczaił. Teraz pozostaje tylko znależć nową blokadę.
    Dziękuję i Pozdrawiam.
    bluegarfield
    Level 11  
    To jesze raz ja. Rozkręciłem blokadę wbrew temu co mówił mechanik: "Panie! tego sie nie naprawia..." i się okazało że wystarczy przeczyścić styki, element bumetaliczny i taką pastylkę co się nagrzewa. Użyłem papieru ściernego 2000. I zaczęło bardzo ładnie działać. Pozdrawiam :)
    User removed account
    User removed account  
    bluegarfield
    Level 11  
    Dostałem list z elektrody że temat nie zakończony ale przecież widać że już zakończony - pralka po wyczyszczeniu styków bimetalu w blokadzie działa i wszystko ok.