Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki komputerowe w samochodzie?

gls83 04 Feb 2010 12:48 44560 45
    dawidus
    Level 20  
    Tak, działa bez zarzutu.
    Nie można podłączać masy głośników pod masę sygnału wejściowego wzmacniacza!
    Tylko sam (+)

Do takiego czegoś powiino się używać "izolatora pętli masy".
    Można coś takiego razem z konwerterem sygnału HIGH>LOW kupić za ~20zł.

Ale jak już pisałem wcześniej ja tego nie mam i działa.
    Nie gwarantuję, że z każdym sprzętem się uda.
    leptyk002
    Level 10  
    ok dzieki bardzo mi pomogłeś :)
    lichus690jp
    Level 17  
    Witam, hehe to co powiem wyda się śmieszne ale też na początku woziłem subika z głośników creative 5.1 lecz w innej skrzyni, którą sam zbijałem a wyglądało to tak:

Głośniki komputerowe w samochodzie? Głośniki komputerowe w samochodzie? Głośniki komputerowe w samochodzie?

Głośnik 25 watów był podpięty pod wzmaka firsta lecz nie mogę powiedzieć ile miał mocy RMS lecz max miał 600. Szczerze to jak puściłem muzykę to potrafiło lusterkiem za szybie potrząsnąć lecz nie dużo. :) Zdziwiony byłem jak gra i mam go do tej pory zabudowałem se go w biurku i przez wzmacniacz do zwykłych głośników podpiąłem do kompa i gra. Zabudowany szczelnie z br fajnie basuje. ( teraz oczywiście nie jest w tej skrzyni lecz zrobiony całkiem innaczej jak na 1 rysunku)
    kraz73
    Level 28  
    Nie za bardzo tylko rozumiem po co komplikować sobie życie adaptując średniej lub niskiej klasy głośniki komputerowe, do środowiska do którego głośniki można nabyć na każdym szrocie samochodowym za przysłowiowe parę groszy? Ba, co gorsza rozbierając oryginalną w miarę zestrojoną konstrukcję i wrzucając to wszystko do "kartonu po butach" wraz z wzmacniaczem na 20!-watowcu ze stajni ST. Ideologia poznawcza?

Zrobienie z pozoru skomplikowanej rzeczy jaką jest wzmacniacz samochodowy, nie jest aż tak skomplikowane, a gotowców w necie cała masa, to samo konstrukcje subwooferów. Co do ceny to sprawa jest kontrowersyjna, ale jak zobaczyłem ceny creativa 7.1 w sklepach to przysiadłem. Za cenę niewiele większą kupiłem średniej klasy zestaw 7.1 KD wraz z duńczykami w systemie 5.0. Rewelacja to to może nie jest ale nawet bez niskich tonów deklasuje Creativa.

Za cenę inspire T6160 można nabyć dobrze grający głośnik niskotonowy i jeszcze pewnie zostanie na płyty mdf wraz z cięciem w castoramie. Nie starczy już pewnie na wzmacniacz, ale sub podłączony bezpośrednio do radia, będzie miał zbliżoną lub nawet większą dynamikę.
    dawidus
    Level 20  
    Piszesz o subie podłączonym do radia i jego dynamice... hmm
    Miałeś kiedyś suba komputerowego w aucie?
    Tak się składa, że miałem te logitechy w domu i ich nie słuchałem.
    Postanowiłem więc umieścić je w aucie.
    Nie mówię o satelitkach bo to by była wiocha.... mam głośniki samochodowe + sub logitech dla uzupełnienia pasma.
    Skrzynkę też zrobiłem własną bo w tamtej było słychać świsty powietrza i jakby głośnik się dusił.

Zauważ, że nikt nie chce kupować nowych zestawów głośnikowych w sklepie aby włożyć je do auta więc Twoje porównania cenowe są bezzasadne. Ludzie montują to co mają bo im szkoda kasy na super subwoofer. Nie wszyscy śpią na pieniądzach.

lichus690jp, widzę, że nie chciało ci się nawet otworu na przewód wywiercić... prowizorka :D
    lichus690jp
    Level 17  
    Haha tak szczerze to mi się nie chciało, nie opłaciło mi się bo zaraz wzmaka miałem, a to było tylko tak zrobione dla jaj ale wyszło nawet fajnie i nie grało najgorzej :)
    kraz73
    Level 28  
    dawidus wrote:
    Piszesz o subie podłączonym do radia i jego dynamice... hmm
    Miałeś kiedyś suba komputerowego w aucie?

Nie, i nie wiem co to ma wspólnego z rozwijaniem taniego ale dobrego CA. To raczej krok wstecz. Mam szwagra któremu wystarczają jakieś głośniki Aiwy odłączone od wieży bo padł laser, czy grają?, grają czy dobrze? Szkoda Clariona na taki badziew, ale według niego grają super, i niech mu tak będzie, tylko czy o to w tym wszystkim chodzi?

Temat powstał 5 lat temu i wtedy mieliśmy trochę inne ceny sprzętu do CA ale teraz? wzmacniacz na mosach kosztuje 350PLN głośniki można już kupić za 100, poza tym szroty napchane są wszelakiej maści głosnikami, radiami itp.

Można twierdzić, że Creativ w autku chodzi, ale czy dobrze? Jak dla mnie, chodzi badziewnie już w domu, a co dopiero w autku. Za podobne pieniądze można kupić znacznie lepszy sprzęt.
    dawidus
    Level 20  
    Człowieku, jesteś niepoważny. Proponuję już się więcej nie ośmieszać.
    Ja swoje logitechy x-230 kupiłem za 160zł. W tej cenie miałem i wzmacniacz i głośnik.
    Twoje porównanie, że wzmacniacz można kupić już za 350zł to trochę dziwne jest...
    160zł nie równa się 350zł + cena głośnika!
    Poza tym nikt nie mówi o kupowaniu nowych głośników komputerowych do auta jako CA!
    Chodzi wyłącznie o wykorzystanie starego nie używanego już w domu sprzętu.
    Ehhh... chyba Ci nie wytłumaczę...
    kraz73
    Level 28  
    Ostatnimi czasy można kupić lapki z subwooferem na pokładzie czy to gra? gra, jak gra pozostawiam ocenie niedosłyszącym. Powodzenia w budowaniu CA z szrotu komputerowego.
    janoxxx
    Level 10  
    Ja bezpośrednio pod radio sony gta-23 czy coś podobnego podłączyłem subwooferek od Logitech z-4 (23W RMS, 8ohm). Działało bez zarzutu ponad rok teraz głośniczek gra w domu. Jedyną wadą było to, że trzeba było na kanał z subwooferkiem dać 2x więcej mocy jak na resztę. Radio 4ohm, czyli 2 razy więcej trzeba dostarczyc głośnikowi mocy by grał na poziomie reszty głośników. Co ciekawe nie zastosowałem żadnej zwrotnicy a wszystkie przeróbki oparte były na izolacji i raczej przyzwoitych kabelkach. Jak by co to polecam subwoofery do komputera umieszczać w bagażniku.

Dodano po 2 [minuty]:

I dla mnie większą wiochą jest umieszczanie suba 1000W w bagażniku sami sobie zadajcie pytanie po co komu takie coś. Zaszpanować kumplom pod blokiem?
    leptyk002
    Level 10  
    to znów ja, podłączyłem głośniki pod końcówkę mocy ale niestety nadal "buczą". Więc chciałem zapytać czy da sie w jakiś łatwy sposób zrobić w radiu wyjście na słuchawki? bo tak naturalnie są podłączone te głośniki
    dawidus
    Level 20  
    Zapewne podłączyłeś pod wejście wzmacniacza i (+) i (-) z wyjścia głośnikowego?
    Jeśli tak to nic dziwnego. Ma być sam (+). Minusa izolujesz i zostawiasz niepodłączonego.
    Pozdrawiam.
    leptyk002
    Level 10  
    też już tak próbowałem i nic to nie daje :/
    TheGBartek
    Level 9  
    posiadam tda 8510J ( wyjęte z zestawu creative 2400 ) i byłem na tyle głupi, ale poprostu odciąłem kabel od przewrotnicy 230/12 a bieguny nie są oznaczone. Wzmak chciałem wykorzystać w samochodzie ale teraz słabo to widzę.

Może elektroda pomoże ?
    gruniu
    Level 18  
    Ja niechcem wydawać pieniędzy na wzmacniacz oraz tube do auta.
    Pomyślałem, że wepne się w radio seryjne forda, sub od głośników creative 17W RMS, z dodatkowym zasilaczem 12V AC.

W drzwiach mam głośniki basowe (ale słabo grają) i sopranowe osobno z podziałem sygnału (chyba to się nazywa zwrotnica) i myślałem żeby się tam wpiąć z sygnałem audio, a zasilanie podpiąć od aku ale z jakimś bezpiecznikiem i z diodą, najlepiej jak włączając radio włączam sub.
    pawel_czapiga
    Level 10  
    ja chciał bym się dowiedzieć bo popiołem sobie Creative t6100 wszystko było by fajnie tylko irytują mnie 3 końcówki i chciałbym się dowiedzieć czy można je połączyć chciałem zlutować sobie mostek 3 wejścia jack i jedną końcówkę wyjściową jack znam się trochę na elektronice ale to za mało żeby coś kombinować więc chciałem spytać speców.
    proszę o szybką odpowiedz