Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ariston ALS88X Margarita 2000 - Padają paski napędowe

08 Wrz 2018 12:12 369 7
  • Poziom 12  
    Witam,
    Dziś padł już trzeci wymieniany pasek napędowy. Oryginalny pasek chodził 16 lat, po czym zaczął się strzępić. Wymieniłem na nowy - oryginał. Po wymianie wytrzymał ze 3 miesiące. Ze trzy miesiące temu wymieniłem już trzeci z kolei i już słychać, że się wystrzępił. Zakładam już super delikatnie, sprawdzam osadzenie na osi silnika. Nie wiem co jest grane, ale jeszcze sprawdzę, czy silnik się nie poluzował. Czy może te paski już są zleżałe w magazynie? Macie jakieś pomysły?
  • Poziom 19  
    Sprawdziłeś czy koła nie są uszkodzone oraz czy koło od bębna nie ma uszkodzonych łożysk, i nie idzie po skosie?
  • Poziom 38  
    Te pralki miały prawdopodobnie możliwość regulacji napięcia paska napędowego.
    Czy kolega nie naciągnął go zbyt mocno?
  • Poziom 12  
    Nie regulowałem naciągu przy wymianie - taki sam jak dla starego.
  • Poziom 38  
    Jeśli pasek nakłada się z trudem i jest bardzo napięty to nieco zmniejszyć jego naciąg poprzez regulację silnikiem. Zbyt napięty pasek może się strzępić i zrywać. Luźny silnik powodował by raczej to, że pasek by spadał.
    A pasek można zakupić tutaj dobierając po rozmiarze: http://sklep.stamarpoznan.pl/pl/293-paski-wielorowkowe
    http://sklep.stamarpoznan.pl/pl/pasek-wieloro...alki/706-pasek-wielorowkowy-1181-h8-mael.html
  • Poziom 12  
    Pasek padł, założyłem nowy i wreszcie odkryłem przyczynę. Wystarczyło popatrzeć, a do tej pory tego nie zauważałem. Oś silnika podczas wahań bębna (start i stop wirowania) musiała uderzać w obudowę. Blacha się wygięła i masakrowała prędzej czy później paski. Widoczne to jest na zdjęciu. Na łożysku żadnych luzów nie ma. Ariston ALS88X Margarita 2000 - Padają paski napędowe
    Blachę przyciąłem, teraz chyba muszę się przyjrzeć amortyzatorom (nie wymieniane od nowości - 2000r.). Pralka jest wypoziomowana i stoi stabilnie.
  • Poziom 38  
    Wymiana amortyzatorów będzie konieczna skoro tak to wygląda.
  • Poziom 12  
    Wymieniłem amortyzatory, a bęben przestał uderzać o obudowę w czasie startu i stopu wirowania. Taka, moim zdaniem, była pierwotna przyczyna nadmiernie szybkiego zużycia pasków. Uderzenia osi silnika odgięły blachę jak wyżej, następnie dochodziło do przecierania pasków o tą blachę.
    Zamykam temat.