Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung Sync Master 943NW - Monitor nie uruchamia się

08 Wrz 2018 14:03 471 9
  • Poziom 6  
    Dzień dobry,
    To pierwszy post jaki wstawiam na jakimkolwiek forum, bo zdecydowanie bardziej wolę szukać pomocy przez wyszukiwarkę. Niestety pojęcia nie mam co wpisać, ponieważ przygodę z naprawianiem hardware dopiero zaczynam.

Problem jest następujący:
    Monitor Samsung Syncmaster 943nw służył mi wiele lat, ale pewnego dnia się zbuntował. Przy próbie uruchomienia komputera monitor nie wyświetla obrazu. Świeci się dioda sygnalizująca zasilanie, ale nic poza tym. Postanowiłem rozebrać monitor i zajrzeć co ma w środku. Moim oczą ukazały się dwie połączone ze sobą płytki. do większej dołączona jest wtyczka na standardowe zasilanie wykorzystywane w zasilaczach komputerowych etc. Druga, mniejsza, zielona wyposażona jest w złącze VGA. Pierwsza moja myśl: skoro jest zasilanie, a nie ma obrazu to coś jest nie tak z tą mniejszą płytką :P. Zdaję sobie sprawę, że na 90% pewnie się mylę. Dołączam 4 zdjęcia, na których przedstawione są ów płytki z dwóch stron. Będzie mi bardzo miło jeśli któryś ze zdecydowanie bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników zajrzy w nie i ewentualnie coś doradzi. Jeśli zdjęcia okażą się dla was niewyraźne lub chcielibyście abym wykonał fotkę jakiejś konkretnej części to uczynię to najszybciej jak mogę, niemniej jednak proszę o dokładne wytłumaczenie o co chodzi, takie, które zrozumiałby przedszkolak xD Proszę o wyrozumiałość ;)

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi ;)

Samsung Sync Master 943NW - Monitor nie uruchamia się Samsung Sync Master 943NW - Monitor nie uruchamia się Samsung Sync Master 943NW - Monitor nie uruchamia się Samsung Sync Master 943NW - Monitor nie uruchamia się
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wymienić spuchnięte elektrolity na nowe i jeśli dalej nie będzie się uruchamiał zrobić pomiar na wtyczce sterującej zasilaczem.
  • Poziom 6  
    Dziękuje sosarek za bardzo szybką odpowiedź, ale aby się upewnić, że Cię dobrze zrozumiałem prosiłbym o zajrzenie do dołączonego jpg.
    Kondensatory, które czuję, że są wybrzuszone zaznaczyłem okręgami kolorem czerwonym. Czy uważasz, że któryś tych zielonych należy jeszcze wymienic? ;)

Pozdrawiam

Samsung Sync Master 943NW - Monitor nie uruchamia się
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Według mnie nie ma potrzeby. Nie widać oznak uszkodzenia.
  • Poziom 6  
    Wymienię wszystkie, aby ulepszyć moje umiejętności w lutowaniu (tak jak napisałem na samym początku, dopiero zaczynam swoją przygodę z naprawą hardware:)). Niestety dostęp do lutownicy będę miał dopiero we wtorek. Wówczas napisze czy wasze zalecenia pomogły mi naprawić monitor. PITERRR, Tobie również dziękuje za odpowiedź i tak jak napisałeś: po wymianie elektrolitów dokonam pomiaru na wtyczce sterującą zasilaniem. Napiszę we wtorek co i jak ;)
  • Poziom 6  
    Trochę późno, ale zadziałało. Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 6  
    Trochę późno, ale zadziałało. Dziękuje za pomoc.

Dodano po 55 [sekundy]:

Wymieniłem kondenstatory