Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer AVH-X390BT - Podłączenie bezprzewodowej kamery cofania

Wojtekzlot 08 Sep 2018 22:54 1131 13
    Wojtekzlot
    Level 5  
    Witam,

Wiem że pewnie gdzieś taki temat już był ale chciałbym podłączyć bezprzewodową kamerę cofania do radia Pioneer AVH-X390BT. Radio mam podłączone trochę dziwnie mianowicie mechanik pociągnął mi z zapalniczki 12V by radio nie działało po zgaszeniu samochodu. Radio działa fajnie ale schody powstają gdy podłączam moduł od kamery cofania model ak321. Gdy autko jest na zapłonie to działa ładnie a jak się odpali samochód to już nie działa a poza tym nie wiem jak zrobić by działało po wrzuceniu estecznego. Radio posiada kabelek o nazwie "reverse gear signal input" ale nie wiem gdzie to podłączyć? Pomoże ktoś?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sosarek

Level 43  
    Sygnał wrzucenia wstecznego biegu - np.z tylnej lampy.
    Wojtekzlot
    Level 5  
    Wiem do czego to służy ale nie wiem gdzie podłączyć z tyłu do świateł? To bez sensu od radia ciągnąć kabel przez cały samochód w zestawie bezprzewodowym. Chyba że masz coś innego na myśli napisz dokładniej bo jestem amatorem w tym temacie pierwszy raz wymieniłem fabryczne radio na Pioneera mam passata b6 2010 rok. Idzie to jakoś oszukać by autko myślało że wstecznym jest cały czas wrzucony no jak z parking sensorem gdy się go podłączyć pod masę
    sosarek

Level 43  
    Ten kabel musi być podpięty choćby do świateł cofania - by radio wiedziało że jest wrzucony wsteczny bieg i należy przełączyć się na kamerę - niektórych rzeczy nie da się łatwo ominąć.
    Wojtekzlot
    Level 5  
    No i takie odpowiedzi lubię teraz kwestia dlaczego na zapłonie jest piękny obraz a po odpaleniu już nie ma?
    sosarek

Level 43  
    Zakłócenia w przesyłaniu obrazu chociażby - podłącz na próbę kamerę bliżej radia i sprawdź.
    Wojtekzlot
    Level 5  
    Hmm problem w tym że kamerka jest już zamontowana w ramce ponieważ przed wymianą radia działała podłączona do nawigacji a ja tylko wymieniłem moduł na inny po kupnie radia Pioneer i wolałbym nie ruszać jej. Jakaś inna sugestia?
    sosarek

Level 43  
    Sprawdzić zasilanie kamery i radia.
    Wojtekzlot
    Level 5  
    Zasilanie radia idzie z zapalniczki 12V moze to w tym ktwi problem? Bo kamera jest podłączona identycznie jak kiedyś i działało bez zarzutu z nawigacją. Jedynie przednia część modułu jest inaczej podlaczona .Kiedys bylo to micro USB i micro Jack bodajże a teraz jest chincha i dwa kabelki czerwony i czarny czerwony do 12V a czarny do czarnego. Czy to jest powód tej usterki że oba elementy są podłączone pod 12V z zapalniczki? To był pomysł mechanika na obejście rozładowania akumulatora a mi nie przeszkadzało to że nie będę mógł korzystać bez kluczyka gdyż korzystam zawsze tylko i wyłącznie z radia podczas trasy a robię trochę kilometrów.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Wojtekzlot wrote:
    dlaczego na zapłonie jest piękny obraz a po odpaleniu już nie ma?

Podłącz kamerę do obcego źródła zasilania i będziesz wiedział czy zakłócenia wchodzą po zasilaniu czy zakłócana jest transmisja.
    Wojtekzlot
    Level 5  
    Pioneer AVH-X390BT - Podłączenie bezprzewodowej kamery cofania

Tak wygląda moduł może ktoś napisze jak poprawnie to podłączyć? Zgodnie z tymi informacjami z linku to już niczego nie jestem pewien.
    Wojtekzlot
    Level 5  
    Hmm więc sytuacja wygląda tak
    1.Gdy moduł jest podłączony do światła cofania czerwony do czerwonego czarny do czarnego to kamera działa na zapłonie lecz po odpaleniu już nie.

2. Gdy moduł jest podłączony czerwony np do zapalniczki w bagażniku lub do np wycieraczki lub innego światło czerwonym to kamera działa cały czas jak tylko odpalę samochód.

Jakieś rady co zmienić? Który kabelek odpowiada za sterowanie lampy? Gdy podłączam czerwony pod kamerę nie mam żadnego obrazu niestety a gdy do innego źródła to działa oki tylko że non stop i chyba diody mogą przeszkadzać innym kierowcą?