Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso/1.8 16v - Auto nie chce odpalić, nie słychać pompy paliwa

09 Wrz 2018 08:04 1554 12
  • Poziom 7  
    Witam koledzy jestem na wyjeździe w Wieliczce i przy próbie uruchomienia auta (Przekreceniu kluczyka) na wyświetlaczu pojawiaja się dwie poziome kreski, słychać gong i mimo kręcenia rozrusznika auto nie chce odpalić, nie słychać jak przekrecam kluczyk w pozycji zapłon żeby pompa paliwa pracowała, założona przed wyjazdem nowa pompka. Może Ktoś pomoże które bezpieczniki sprawdzić pod maską lub w kabinie i może ktoś jest z okolic Wieliczki, Krakowa żeby mi pomóc do środy muszę wrócić do Łodzi. Dodam że auto jest z 2004r Z góry dziękuję za informację i pomoc pozdrawiam Przemek
  • Poziom 15  
    Pod pokrywą silnika z prawej strony bezpiecznik F2 - 15A. Do sprawdzenia wyłącznik bezwładnościowy - bezpieczeństwa pompy paliwa ( wystarczy wcisnąć ) i przekaźnik pompy ( potrafią się wytopić styki w kostce).
  • Poziom 30  
    Sprawdz powyzsze, jak nie pomoże bedziemy szukać dalej...
  • Poziom 7  
    Witam koledzy dziękuję za pomoc, a gdzie znajduje się ten włącznik bezpieczeństwa? Gdzieś znalazłem tutaj na. Forum ktoś miał problem podobny ale sprawdzał też f25 bezpiecznik gdzie on jest? Bo ten pod maską sprawdziłem i był ok f2, a przekaźnik jest chyba z tego co czytalem zatopiony w bsi?
  • Poziom 35  
    Przekaźnik pompy paliwa jest w BSM lub jeszcze jako przekaźnik podwójny. Zawsze się znajduje pod maską.

Ale moim zdaniem poziome kreski i gong, może świadczyć o braku komunikacji modułów elektronicznych.
  • Poziom 7  
    Pepe ale myślisz że podłączenie pod lexie na coś nas naprowadzi? Zastanawiam się bo mam też założony przekaźnik przed kostką stacyjki i nie wiem czy przypadek czy nie ale jak ruszyłem przekaźnikiem nagle pompę było słychać i odpalilo auto, dziwne jest to że przy starej pompie auto odpalalo szybciej bez "zajakniecia" teraz trwa jakby to dłużej i ciężej mu zaskoczyć jak już odpali. Oczywiście nie zapalały się dwie poziome kreski. Jak zasugerował pepe brak komunikacji to nie wiem czy się ten moduł BSI się nie kończy.. Tylko masz Kolego pepe schemat gdzie szukać Tego przekaźnika może on uległ uszkodzeniu i bym go wymienił zanim zacznę szukać BSI drugiego chce mieć pewność że to nie wina samego przekaźnika, tym bardziej że przekaźnik to groszowa sprawa 2 porównaniu do szukania komputera z tymi samymi parametrami, chyba że ma Ktoś inne sugestie i pomysły będę wdzięczny
  • Poziom 20  
    BAJKA831 napisał:
    mam też założony przekaźnik przed kostką stacyjki i nie wiem czy przypadek czy nie ale jak ruszyłem przekaźnikiem nagle pompę było słychać i odpalilo auto,

Jak masz alarm ,to może to być dokładany przekaźnik odcinający obwód zasilania zapłonu ,pompy
    i może on szwankuje.
  • Poziom 7  
    Witam alarmu nie mam jest tylko przekaźnik przed kostką stacyjki i wszystko
  • Poziom 20  
    Jak założyłeś najtańszy chiński zamiennik tej pompki to tak się dzieje. Te sprzedawane po 100 pare złotych są niebezpieczne dla użytkowników. Potrafią paść bardzo szybko. Weź probówkę i sprawdź czy po przekręceniu kluczyka pojawia się na chwile 12v na bezpieczniku F2 na module bsm pod maską. Jak jest to winna nowa pompka. Możesz postukać w zbiornik benzyny delikatnie może się szczotki zawiesiły....
  • Poziom 35  
    BAJKA831 napisał:
    Jak zasugerował pepe brak komunikacji to nie wiem czy się ten moduł BSI się nie kończy.. Tylko masz Kolego pepe schemat gdzie szukać Tego przekaźnika może on uległ uszkodzeniu i bym go wymienił zanim zacznę szukać BSI drugiego chce mieć pewność że to nie wina samego przekaźnika, tym bardziej że przekaźnik to groszowa sprawa 2 porównaniu do szukania komputera z tymi samymi parametrami, chyba że ma Ktoś inne sugestie i pomysły będę wdzięczny

Jak jest BSM można kombinować w wymianę przekaźnika, ale tam wszystko jest zalane żywicą, płytka jest podwójna.
    BSM jest raczej nienaprawialny, co innego BSI.

Ustal od czego jest ten przekaźnik nad stacyjką, bo to nie jest standardowe wyposażenie tego auta.
  • Poziom 7  
    Przekaźnik został założony przed kostką stacyjki w celu wyeliminowania jej przepalenia częsty przypadek w xaarach picasso bo idzie za duży prąd na tą kostkę można poczytać na forum Citroena

Dodano po 16 [godziny] 50 [minuty]:

Koledzy a wiecie może bo jeden z kolegów z forum pisał że podobno jest w Xsara picasso bitron jest to przekaźnik pompy paliwa ale. Gdzie tego szukać w benzynowej wersji bo może to jest przyczyną a podobno jest to wielkości paczki papierosów
  • Poziom 35  
    Xsara Picasso/1.8 16v - Auto nie chce odpalić, nie słychać pompy paliwa
    Takie coś.

Tylko jak jest BSM to nie ma już tego przekaźnika podwójnego.
    W 2004 był lift i zmieniali elektrykę.
  • Poziom 7  
    Czyli jak mam po lifcie nie mam co szukać tego przekaźnika