Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozmazana rozdzielczość Windows 10

09 Wrz 2018 10:54 2448 10
  • Poziom 3  
    Witam posiadam komputer, DELL Optiplex 780. I zmieniłem kabel VGA na taki długi 10 metrowy. Komputer uruchomił się kilka razy z powodu aktualizacji, na Windowsie 10. I mam po prostu taki rozmyty ekran znaczy rozdzielczość jes ustawiona dobrze czyli 1680x1050 na monitorze a taka jest ustawiona, na komputerze i mam poprostu rozmyty ekran. Ponowne uruchamianie nic nie daje oraz wyłączanie i włączanie komputera od nowa zmiana kabelka daje jest normalny ekran, ale komputer stoi wysoko na szafie z powodu mojego psa, który gdy sam zostaje w domu przegryza mi kable itp. Nie wiem co robić proszę o pomoc.

• Poziom 43  
    Czy tak ciężko umieszczać tematy w odpowiednich działach Forum?
    Co wspólnego ma rozmyty obraz z Newsami?
    Sprawdź czy rozdzielczość jest obsługiwana przez monitor, druga kwestia to kiepskiej jakości kabel - i to jego wina.
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    W ustawieniach ekranu masz coś takiego jak Skala i układ, pogrzeb w tych ustawieniach.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Czy tak ciężko umieszczać tematy w odpowiednich działach Forum?
    Co wspólnego ma rozmyty obraz z Newsami?
    Sprawdź czy rozdzielczość jest obsługiwana przez monitor, druga kwestia to kiepskiej jakości kabel - i to jego wina.

Jak ci coś nie pasuje to po prostu zignoruj ten temat lub go omiń ;) Nie musisz tu nic pisać nikt cie nie prosi.

Dodano po 1 [minuty]:

PITERRR napisał:
    Witam. Co to do za kabel ten 10m. To o wiele za długi są duże straty w sygnale. Pieskowi kupić kość do gryzienia. A przewody zabezpieczyć przed przegryzaniem lub powiesić w takim miejscu żeby nie leżały na ziemi.

Kabel 10m Vga full hd dobrze odbiera ale poprostu czasem po ponownym uruchamianiu jest rozmyty obraz i nie wiem co jest poprzestawiane jakośc jes dobrze ustawiona czyly 1600x1200p taką obsługuję monitor, A co do psa pies gryzie wszystko czy dam mu kość wychodze do pracy bo mieszkam w bloku chyba go nie zostawie na ulicy i tak przegryzie wszystko kable itp.

Dodano po 3 [minuty]:

michalko12 napisał:
    W ustawieniach ekranu masz coś takiego jak Skala i układ, pogrzeb w tych ustawieniach.

Nie wiem jak to podasz dokładniej bo gdy wpisuje skala to wyszukuję mi się: Ustaw wszystko większe i tam o filtrach a gdy wpisuje układ to: Automatycznie rozmieszczaj okna przez przeciąganie ich do krawędzi lub rogów tylko to i nie wiem co robić.
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Pulpit->PPM->Ustawienia ekranu i tam jest "Skala i układ"
  • Poziom 3  
    Witam pisałem wcześniej ale tak posiadam komputer stacjonarny miałem na nim dysk z Windowsem 7. Zmieniłem dysk na mniejszy, na którym został zainstalowany Windows 10. Zmieniłem kabel na 10 metrowy VGA i podłączyłem go do monitora. Do tej pory rozdzielczość była dobrze ustawiona i była normalna czyli widoczna dobrze itp. Kiedy komputer instalował aktualizacje Windows 10 i uruchomił się kilka razy rozdzielczośc była już rozmazana patrzyłem w Ustawienia ekranu przecież jest dobrze ustawiona czyli 1600x1200p a posiadam monitor LG FLATRON W2234S
    gdy naciskam przycisk na monitorze AUTO/SET wyświetla się napis: ,,PROCESSING AUTO IMAGE ADJUSTMENT FOR OPTIMAL DISPLAY CHANGE AESOLUTION TO 1680x1050'' czyli chyba wyświetla mi się komunikat, że rozdzielczość jest źle ustawiona czy co? oczywiście wchodze w ustawienia, oraz Rozdzielczość i jest tylko opcja 1600x1200 i nie wiem co robić obraz jest troszkę rozmazany i mi to nie odpowiada co mam robić pomocy.

Moderowany przez dt1:

Scaliłem z wcześniejszym tematem. Proszę nie zakładać wciąż tematów o tym samym problemie tylko kontynuować w jednym wątku.

• Poziom 43  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3497725.html
    Windows problemy napisał:
    Ustawienia ekranu przecież jest dobrze ustawiona czyli 1600x1200

PROCESSING AUTO IMAGE ADJUSTMENT FOR OPTIMAL DISPLAY CHANGE AESOLUTION TO 1680x1050

Więc jak dobrze jest ustawiona?
  • Poziom 35  
    Monitor wymaga rozdzielczości 1680x1050, co sam Ci wyświetlił (producent też tak napisał). System ustawił Ci 1600x1200, co jest złą nastawą.
    Z tego, co wiem, aktualizację w Win10 można odinstalować...
  • Poziom 3  
    Ture11 napisał:
    Monitor wymaga rozdzielczości 1680x1050, co sam Ci wyświetlił (producent też tak napisał). System ustawił Ci 1600x1200, co jest złą nastawą.
    Z tego, co wiem, aktualizację w Win10 można odinstalować...

Niestety nie wiem jak odinstalować aktualizajcie powiedizałbyś jak to zrobić?

Dodano po 1 [minuty]:

sosarek napisał:

PROCESSING AUTO IMAGE ADJUSTMENT FOR OPTIMAL DISPLAY CHANGE AESOLUTION TO 1680x1050

Monitor pokazuję informację, że rozdzielczość jest chyba źle ustawiona każe ustawić 1680x1050 komouter zainstalowął aktualizacje i od tej pory taka rozdzielczość co mam robić?

Dodano po 6 [minuty]:

sosarek napisał:

Sory rozdzielczość jest źle ustawiona jest ustawiona 1600x1200p a monitor pokazuje aby ustawić 1680x1050p a nie ma takiej opcji do wybrania system instalował aktualizjace dotyczące jakości co mam odinstalować