Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nie moge uruchomic Start i cmd.exe otwiera sie i zamyka .windows 10

09 Wrz 2018 11:42 558 18
  • Spec od komputerów
    Nie ma to zwiazku z tematyka tego dzialu.

W logach widac pelno bledow:
    Error: (09/09/2018 07:25:38 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
    Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: ShellExperienceHost.exe, wersja: 10.0.17134.1, sygnatura czasowa: 0x5ace103a
    Nazwa modułu powodującego błąd: Windows.UI.Xaml.dll, wersja: 10.0.17134.81, sygnatura czasowa: 0x4f4899f8
    Kod wyjątku: 0xc000027b
    Przesunięcie błędu: 0x00000000006a4e02
    Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x59a0
    Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d4486a81b894cf
    Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\SystemApps\ShellExperienceHost_cw5n1h2txyewy\ShellExperienceHost.exe
    Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\System32\Windows.UI.Xaml.dll
    Identyfikator raportu: 92aa68a2-5b95-48a9-b4f3-08e44de785fc
    Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: Microsoft.Windows.ShellExperienceHost_10.0.15063.332_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy
    Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: App

Utworz nowe konto i sprawdz czy na nim tez bedzie wystepowal ten problem.
  • Poziom 4  
    nie mogę utworzyć nowego konta :( gdy instalowałem wcześniej grę wyskoczył mi wirus ale dałem umieść jako fałszywy alarm .Zrobiłem przywracanie systemu ale nie mogę nic prawie zrobić na laptopie min. wejść w start w powiadomienia
  • Spec od komputerów
    Z jakiego powodu? Menadzer zadan dziala pod alt+ctrl+del? Jezeli tak to uruchom nowe zadanie:
    net user /add nowekonto haslo
    net localgroup administratorzy nowekonto /add
  • Poziom 4  
    Robię tak jak mi napisałeś ale okienko się pojawi jakieś i zniknie . Nie wiem co to było bo szybko zniknęło
  • Spec od komputerów
    Sprawdz czy konto sie utworzylo.
  • Poziom 4  
    nie ma żadnego nowego konta. sprawdzałem przełącz użytkowników i tylko mój wcześniejszy jest
  • Spec od komputerów
    Wyglada na to, ze zostaje Ci przywrocenie ustawien poczatkowych W10 bez zachowywania danych i ustawien, to powinno naprawic problem.

Wczesniej zgraj wazne dane na inny nosnik.
  • Poziom 4  
    wczoraj to zrobiłem i dalej to samo .zrobiłem wyczyść dysk .
  • Poziom 4  
    Zrobiłem czysty rozruch. Teraz odśwież działa normalnie ale dalej mam problem z menu start . jak windows się wczyta to tak jakby cmd.na chwile się odpalił

Dodano po 1 [minuty]:

tak od razu po reinstalacji problem wystąpywał
  • Admin grupy komputery
    Uruchom konsolę CMD jako administrator i odblokuj ukryte konto administratora.

net user administrator /active:yes
  • Poziom 4  
    DriverMSG napisał:
    Uruchom konsolę CMD jako administrator i odblokuj ukryte konto administratora.

net user administrator /active:yes

odmowa dostępu
  • Poziom 4  
    Dalej nic :(
  • Admin grupy komputery
    To nam nic nie mówi - uruchomił się system w trybie awaryjnym, czy nie?
    Jakiś komunikat o błędach?
  • Poziom 4  
    Nie uruchomił się widnows w trybie awaryjnym .. nie ma żadnego komunikatu. a jak zrobie nowego windowsa z pendrive bez recovery to zadziała?
  • Spec od komputerów
    Powinien, o ile wszystko masz sprawne.
  • Poziom 4  
    Nowy system postawiłem . Nie z recovery tylko z USB. Prawdopodobnie wirus dostał się do partycji recovery