Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Blow avh-9900 slabe radio

Violta 09 Wrz 2018 12:29 1089 7
 • #1 09 Wrz 2018 12:29
  Violta
  Poziom 2  

  Cześć.
  Zamontowalam radio blow w swoim VW Touranie i radio bardzo slabo lapie zasieg. Mam tylko zet i rmffm i to z szumami.
  Co moge zrobic?
  Co dokupic?

  POZDRAWIAM :)

  0 7
 • #2 09 Wrz 2018 21:07
  justka80
  Poziom 15  

  Zamontuj separator antenowy bo Twój wzmacniacz antenowy nie dostaje zasilania.

  0
 • #3 13 Wrz 2018 23:01
  hugo9
  Poziom 11  

  Jeżeli to VW proponuję jak kolega napisał założyć separator z zasilaniem. Oczywiście fabrycznie jest fakro. Można jeszcze spróbować wyłączyć funkcję AF.

  0
 • #4 18 Wrz 2018 22:18
  justka80
  Poziom 15  

  A cóż to za porada z tym wyłączeniem AF ? Wyłączanie tej funkcji, to chyba jakieś nieporozumienie. No chyba, że posiadacz samochodu używa go do przemieszczania się w przestrzeni nadawania jednego przekaźnika sygnałów radiowych.
  Antena w samochodzie ma za zadanie dostarczenie do odbiornika sygnału, który zapewnia prawidłowy odbiór stacji radiowych i automatyczne wybieranie mocniejszego w danym miejscu sygnału określonej stacji radiowej, które zapewnia właśnie funkcja AF.
  W antenach samochodów z grupy VW-Audi stosowane są aktywne wzmacniacze sygnału, które wymagają zasilania napięciem +12 V. Oryginalnie montowane w tych samochodach radia wyposażone są w specjalne układy, które podają +12 V w gnieździe antenowym. W przypadku zastosowania w tych samochodach niestandardowego radia należy zastosować separator antenowy, który dostarczy sygnał z anteny do radia i jednocześnie (przewodem sygnałowym) dostarczy napięcie zasilania do wbudowanego w antenę wzmacniacza.

  0
 • #5 09 Paź 2018 12:16
  Violta
  Poziom 2  

  bardzo dziękuję :)

  0
 • #6 26 Paź 2018 22:24
  mi-cha-el
  Poziom 11  

  Witam.
  Jak udało rozwiązać problem słabego odbioru?
  Jestem w posiadaniu tego samego modelu radia i z odbiorem nie ma problemów, z tym że antena jest zwykła (oryginalna) pasywna i sprawuje się całkiem znośnie, czego nie mogę powiedzieć o equalizerze i RDS, korektor po załączeniu radia ma suwaki ustawione jak przed wyłączeniem (czyli np. na max) a radio gra jakby suwak treble był na minimum, lekkie przestawienie suwaka przywraca soprany i tak do momentu zmiany stacji lub ponownego uruchomieniu radia (wtedy sytuacja się powtarza)czyli suwak na max a sopranów brak, natomiast RDS rzadko działa po wybraniu zaprogramowanych stacji, przy automatycznym wyszukiwaniu stacji działa prawidłowo.
  Miał bym prośbę o informację odnośnie tego radia, czy podobne problemy występują również u Ciebie czy po prostu trafiłem na felerny egzemplarz.
  Tu jest odnośnik do mojego tematu na który jak do tej pory nikt nie odpowiedział niestety.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3489176.html

  0
 • #7 01 Lis 2018 19:07
  siweq
  Poziom 7  

  Miałem ten sam problem z takim radiem wystarczyło podłączyć zasilanie do wzmacniacza seryjnego w aucie. Czy działa Ci sterowanie z kierownicy przy tym radiu? Bo ja mam problem z podłączeniem przez adapter connects2

  0
 • #8 01 Lis 2018 22:26
  mi-cha-el
  Poziom 11  

  Za mało informacji żeby ustalić przyczynę braku sterowania przyciskami przy kierownicy.Napisz jaki samochód a najlepiej jakiego typu zastosowany jest w nim pilot i z jakim ewentualnie radiem do tej pory to współpracowało. Chińskie stacje jak ta w temacie akceptują piloty rezystancyjne (każdemu przyciskowi przydzielona jest określona rezystancja).W radiu są trzy przewody key 1 key 2 i masa które podłączamy do takiego pilota, a następnie uruchamiając aplikację w radiu "uczymy je" naciskając kolejno każdy z przycisków pilota i przydzielając mu wybraną przez nas funkcję (z listy dostępnych w tej aplikacji).
  Jeśli connects2 które posiadasz daje na wyjściu jakiś sygnał cyfrowy to te urządzenia nie "dogadają się" miedzy sobą. Miałem tak w renault megane II pilot połączony jest do wyświetlacza a z niego wychodzi sygnał cyfrowy (dokładnie i2c) do radia. Takie rozwiązanie bez przeróbek (np. odpowiedniego interfejsu) nie będzie pracowała z takim radiem.
  Jak byś napisał o jakim radiu mowa, czy model jak w temacie czy tylko podobne?

  0