Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Y510P i7-4700MQ - Laptop Lenovo Y510P i7-4700MQ po wciśnięciu przycisku p

Adiq97 09 Sep 2018 14:00 1032 5
 • #1
  Adiq97
  Level 2  
  Witam. Jest to mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich :sm9: . Posiadam laptopa Lenovo Y510P i7-4700MQ. Przedwczoraj wieczorem wyłączyłem go tak jak zwykle przyciskiem power (uśpienie). Wczoraj chciałem go uruchomić to również przycisnąłem przycisk tak jak zawsze. Co zauważyłem to tylko to, że oświetlił się ów przycisk oraz zapaliły się wszystkie diody sygnalizujące prace urządzenia, lecz poza tym nic więcej się nie dzieje. Laptop posiada dysk SSD więc on z zasady żadnego odgłosu nie wydaje, wentylatory nie pracują, ekran czarny po prostu nic się nie dzieje. Próbowałem trzymać podświetlony przycisk power paręnaście sekund, lecz nic to nie dało. Wyczytałem gdzieś w internecie, że wystarczy wyjąć baterie i wtedy bez jakiegokolwiek zasilania trzymać ów przycisk w celu resetu pamięci i niestety też to nic nie dało. Znajomy coś mówił ,że na płycie głównej może być jakiś (guziczek?), którym idzie zrobić tzw twardy reset pamięci i to może pomóc, ale czekam na wasze propozycje zanim go rozkręcę. Może spotkaliście się z podobnym problemem i rozwiązaliście go to bardzo Was proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 • #2
  sk1977

  IT specialist
  W tym modelu nie ma żadnego takiego przycisku.
  Jest bateryjka cmos, ale przylutowana do płyty (do wykonania resetu cmos konieczne jest lutowanie na płycie).
  Inna kwestia, czy to pomoże - statystycznie szanse małe, ale jest to możliwe.
 • #3
  Adiq97
  Level 2  
  Kurczę. Jest jeszcze może jakieś inne rozwiązanie niewymagające lutowania w sprzęcie? Dziękuję Ci za szybką odpowiedź. Pozdrawiam😀
 • #4
  sk1977

  IT specialist
  Przede wszystkim nie znamy przyczyny - więc trudno szukać rozwiązań. Takie zachowanie może być spowodowane wieloma przyczynami.
  Sprawdź to co jesteś w stanie - np. RAM (jeśli są 2 kości sprawdź tylko na jednej a potem tylko na drugiej), jeśli masz procesor - podstaw na próbę, odłącz niepotrzebne do startu urządzenia - np. dysk, napęd, itp.
 • #5
  Adiq97
  Level 2  
  Dziękuję za porady. Spróbuję dziś po pracy tam zajrzeć w jego bebechy. Gdzie może znajdować się ta bateryjka cmos?
 • #6
  miecho18
  IT specialist
  Adiq97 wrote:
  Gdzie może znajdować się ta bateryjka cmos?

  Między złączem HDD a ODD.