Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa D 2010 1.2 benzyna - Brak mocy, czasem kopci, buczenie korek oleju

seth222 09 Sep 2018 15:47 2574 5
    seth222
    Level 9  
    Witam,
    Detale auta: Opel Corsa 2010 1.2 16v benzyna A12XER kod silnika
    Auto po wymianie pierścieni, uszczelniaczy zaworów, uszczelki pod głowicą, łańcucha itp.
    Odpala bardzo dobrze, silnik pracuje cicho, bez objawów wypadania zapłonu.
    Podczas jazdy brakuje mocy, i czasami bardzo mocno kopci(mam na myśli chmurę dymu że nic nie widać w lusterku wstecznym).
    Potem kopcenie ustaje na jakiś czas. Na postoju, nawet przy wysokich obrotach, żadnych objawów dymienia.
    Po odkręceniu korka oleju, czy wyjęcia bagnetu, słychać wyraźne buczenie. Jak przykładam rękę to czuć że wydmuchuje powietrze.

Co może być przyczyną takiej usterki?
    Jakiś pomysł?
    seth222
    Level 9  
    Nie sprawdzałem jeszcze, ale też miałem takie podejrzenie
    Konstrukcja jej trochę nietypowa, bo kanał biegnie pod pokrywą zaworów przez membranę więc ciężko ocenić, ale jutro sprawdzę.
    Zaskoczony tylko jestem że jej niedrożność może powodować aż taki duży objaw kopcenia?
    seth222
    Level 9  
    Wyczyściłem dzisiaj pokrywę zaworów i kanały odmy, ale nadal słychać taki pisk/buczenie jak wyjmę bagnet, dźwięk dochodzi z membrany wbudowanej w pokrywę zaworów. Myślę że to chyba normalny objaw?
    Jeśli chodzi o kopcenie, to kolektor miał jeszcze resztki oleju i po wyczyszczeniu kopcenie ustało.
    Jedynie brak mocy mnie zastanawia, a może te 1.2 tak mają. Błędów brak wiec trochę jak szukanie igły w stogu siana
    seth222
    Level 9  
    Do wszystkich którzy zmagają się z podobna usterka....
    Problem rozwiązany po wymianie pokrywy zaworów.
    System odmy musiał gdzieś w pokrywie być zatkany i powodował objaw braku mocy.
    Dziękuje za pomoc