Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dostępu do internetu

Slawekbialy 09 Wrz 2018 15:57 117 7
  • #1 09 Wrz 2018 15:57
    Slawekbialy
    Poziom 2  

Witam. Wiem że były już takie tematy i tylko nie na tym forum ale naprawdę nie mogę sobie poradzić z moim problemem
    Otóż to mam modem Play 4g LTE przenośny (dodaje zdjęcie)
    Jak go kupiłem (używanego ) to włożyłem kartę i działał internet tylko słabo bo na wsi , teraz przeprowadziłem się do miasta po około 3 miesiącach po kupnie i wkładam kartę , oczywiście na której jest internet z Plusa lecz teraz internet nie działa , tzn łącze się wifi lecz "brak dostępu do internetu" na komputerze jest tak samo przez wifi oraz przez kabelek USB
    Co zrobić żeby internet działał. Jeśli trzeba jakieś screeny to proszę pisać . Dziękuję z góry i jest to mój pierwszy post to przepraszam jak coś jest nie tak. Brak dostępu do internetu

0 7
  • #2 09 Wrz 2018 16:01
    sosarek

Poziom 43  

Trzeba zapewne zalogować się na urządzenie i skonfigurować połączenie APN.

0
  • #3 09 Wrz 2018 16:03
    Slawekbialy
    Poziom 2  

Proszę mówić co i jak i już działam :)

0
  • #4 09 Wrz 2018 16:04
    sosarek

Poziom 43  

Zalogować się do urządzenia, sprawdzić czy widzi kartę SIM i ustawić właściwe połączenie (dla sieci Plus).

0
  • #5 09 Wrz 2018 16:06
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A jaka to karta Plusa, głosowa czy internetowa? Na E5372 logujesz się pod adres 192.168.8.1 i zakładka ustawienia-ustawienia połaczenia-zarządzanie profilem

0
  • #6 09 Wrz 2018 16:15
    Slawekbialy
    Poziom 2  

Zwykła z telefonu na umowę. Wiem że działała normalnie 3 miesiące temu.
    Ale proszę instrukcja krok po kroku.
    Robiłem już nowe profile w
    Http://192.168.8.1
    Może coś źle robię. Pół dnia tu grzebie w tych ustawieniach i nic

Dodano po 3 [minuty]:

Panowie internet działa nie wiem co zrobiłem może coś z tym profilem.
    Ale jest problem mały , na telefonie przez transmisję danych jest 6 mb a na modemie jest 1 mb ? Dlaczego? Mimo że to plus i to :/

0
  • #7 09 Wrz 2018 16:17
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Dla taryf głosowych Plusa APN plus, utwórz nowy profil do Plusa i jako APN wpisz plus i ustaw jako domyślny. Do Play APN to internet.

0
  • #8 09 Wrz 2018 16:26
    Slawekbialy
    Poziom 2  

To man jeszcze pytanko do was. Jakaś antenkę do tego kupic? Bo gdzieś kiedyś widziałem że to nie można jakiej się chce przykręcić czy coś. Jakieś decybele czy coś jeszcze. Możecie mi coś polecić ? Ewentualnie linka co kupić by ten internet był szybszy

0
  Szukaj w 5mln produktów