Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Atramentowa do nadruku na CD/DVD/Blu-Ray

Pierwsza3 09 Sep 2018 16:04 417 1
 • #1
  Pierwsza3
  Level 13  
  Szukam nowej drukarki atramentowej, którą będę wykorzystywał do czarno-białego wydruku dokumentów w domu i kolorowego nadruku na płytach Blu-Ray.

  Znalazłem Canona IP7250 ale do końca mnie nie przekonuje.  Generalnie zależy mi na wysokiej jakości amatorskiego nadruku na BluRay, trwałości kolorów, odporności na odciski palców - nie chciałbym żeby nadruk się rozmazał od dotyku. Nigdy nie drukowałem na płytach, nie mam doświadczenia.

  Ta drukarka nie przekonuje mnie z tego powodu, że czarny tusz ma pigmentowy a pozostałe kolory - tusz barwnikowy, także mniej trwały, szybciej blaknie, mniej odporny na wodę itp., szybciej zasychający.

  Do drukarki Canon IP7250 można kupić wieczne kartridże i CISS, co do mnie przemawia, gdyż mógłbym tanio sam napełniać kartridże. Pomyślałem, że gdybym kupił nową drukarkę i zamiast użyć oryginalnych dołączonych kartridży od razu użył wieczystych kartridży napełniając również kolory tuszem pigmentowym (zamiast barwnikowym), uzyskałbym trwalsze nadruki na płytach. Dobrze kombinuję?

  Jaką drukarkę/urządzenie wielofunkcyjne do takich zadań możecie mi polecić oprócz w/w canona?
  Zależy mi na tuszach kolorowych pigmentowych z możliwością taniego napełniania samodzielnie/tanich zamienników + wysokiej jakości nadruków na bluray.
 • #2
  nakskovnakskov
  Level 12  
  Brother MFC-J825DW albo DCP-J925DW na plytach drukuje polecam. Nawet mam 925 jedna ;-)