Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV + Dekoder + Stare Kino Domo - Jak podłączyć stare kino domowe (tylko SCART) d

09 Wrz 2018 18:43 498 9
  • Poziom 3  
    Witam!

Posiadam stare kino domowe JVC, które ma jedynie złącze SCART. Chciałabym je podłączyć do dekodera EVOBOX PVR i do telewizora Sony Bravia KD-43XE7077. Myślałam o tym, żeby kupić kabel SCART z końcówką HDMI i podłączyć go pod telewizor (z mojego kina domowego). Boję się jednak czy w ogóle będzie to możliwe, że dekoder wyśle dźwięk na telewizor a potem ten do mojego kina domowego, podpiętego pod telewizor?

Drugie rozwiązanie o którym myślałam to, żeby kupić rozdzielnik kabli HDMI i podpiąć go pod dekoder tak, żeby jeden kabel z dekodera szedł do telewizora, a drugi kabel do kina domowego. Myślę jednak, że wtedy konieczne byłoby ustawienie w dekoderze, żeby puszczał dźwięk na kino domowe a obraz na telewizor. Ale chyba coś takiego jest nie możliwe?

Proszę o podpowiedź.
    Z góry dziękuję.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Na początek - MODELE urządzeń.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Na początek - MODELE urządzeń.

Telewizor to taki jak podałam: Sony Bravia KD-43XE7077. Dekoder to EVOBOX PVR (D30CN). A kino domowe to JVC SP-THS33S.

Dodano po 3 [minuty]:

KateMoly napisał:
    Myślałam o tym, żeby kupić kabel SCART z końcówką HDMI

Nie istnieje takie cudo.[/quote]

Może się pomyliłam, ale myślałam o takim kablu/przejściówce:
    https://www.amazon.it/AMANKA-Convertitore-Ada...TF8&qid=1536522313&sr=8-8&keywords=hdmi+scart
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Evobox ma wyjście AUDIO OUT mini jack - kino ma w opcjach TV SOUND(sygnał pobiera ze złącza SCART).
    Potrzebujesz kabel mini jack-RCA oraz przejściówkę SCART-RCA(najlepiej z możliwością przełączania IN/OUT).
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Evobox ma wyjście AUDIO OUT mini jack - kino ma w opcjach TV SOUND(sygnał pobiera ze złącza SCART).
    Potrzebujesz kabel mini jack-RCA oraz przejściówkę SCART-RCA(najlepiej z możliwością przełączania IN/OUT).

Rozumiem, dziękuję, czyli chodziłoby o coś takiego:

TV + Dekoder + Stare Kino Domo - Jak podłączyć stare kino domowe (tylko SCART) d

Moderowany przez Olek II:

Poprawiłem.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Pomocny post

Poziom 43  
    Tak, coś takiego - wystarczyło wkleić zdjęcia a nie linki które i tak zostaną usunięte.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Tak, coś takiego - wystarczyło wkleić zdjęcia a nie linki które i tak zostaną usunięte.

W takim razie bardzo dziękuję za to wyjaśnienie. Jak już wszystko kupię i podłączę to napiszę jak działa :) A co do zdjęć to faktycznie byłoby to lepsze - zrobię tak następnym razem. Dziękuję jeszcze raz!
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:

Dziękuję serdecznie! Po podłączeniu tak jak Pan podpowiedział wszystko działa wyśmienicie! Pozdrawiam serdecznie!