Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompakt do nagrywania do ~2000zł

09 Wrz 2018 21:13 261 2
  • Poziom 3  
    Witam, szukam kompakta ew. małego bezlusterkowca do nagrywania vlogów (do około 2k zł). Powinien mieć full hd 50/60fps. Gorąca stopka może się w przyszłości przydać. Rozglądałem się za:
    - Canon G7X Mark II
    - Canon G9X
    - Lumix LX100
    - Lumix LX15
    - Sony Axxxx (odpycha mnie wymienna optyka)

Na razie przekonuje mnie najbardziej G7x i lx100 drugi ma gorącą stopkę która dla mnie jest bezużyteczna bez jacka 3.5mm (który za to jest w g7x) a za to ma wizjer i fajniejsze ustawienia manualne i 4K, szkoda że nie ma odchylanego ekranu. Podobno słabiej u niego ze stabilizacją w porówaniu do g7x. Nie wiem już co robić :[. Rozważam czy nie wziąć lumixa i dźwięk nagrywać na osobne urządzenie, odstrasza mnie od niego wiek.

A może ten LX15? Jest trochę droższy ale ma odchylany ekran. Ktoś mi podpowie jak ze stabilizacją (w porównaniu do g7x mark ii). Chyba nie ma jacka na mikrofon, nie?

Dodano po 36 [minuty]:

LX15 ma podobno problem z cichym autofocusem. Właściwie bez różnicy mi to bo i tak będę używał zewnętrznego mikrofonu... Jak nie nagram przez aparat to nagram telefonem chociażby. Ciągle nie wiem czy stabilizacja jest aż tak okropna...
  • Poziom 2  
    Osobiście posiadam lx100 i w ogólnym rozrachunku jestem z niego zadowolony. Niestety dużym minusem jest brak odchylanego ekranu. Czasami robię tak że łącze się z telefonem i w telefonie mam podgląd obrazu tylko wiadomo z drobnymi opóźnieniami. LX15 zdaje się mieć te same parametry więc różni go tylko wygląd i odchylany ekran. Jak filmowanie to tylko manualny focus moim zdaniem. Nie wiem jak w LX15 ale w lx100 pracuje cicho. A co do stabilizacji jak dla mnie lx100 pomimo tego że piszę iż jest moim zdaniem nie działa jak powinna zapewne w LX15 jest tak samo więc jeżeli chodzi o to wspomagam się gimbalem.
  • Poziom 3  
    OrtegaP napisał:
    Osobiście posiadam lx100 i w ogólnym rozrachunku jestem z niego zadowolony. Niestety dużym minusem jest brak odchylanego ekranu. Czasami robię tak że łącze się z telefonem i w telefonie mam podgląd obrazu tylko wiadomo z drobnymi opóźnieniami. LX15 zdaje się mieć te same parametry więc różni go tylko wygląd i odchylany ekran. Jak filmowanie to tylko manualny focus moim zdaniem. Nie wiem jak w LX15 ale w lx100 pracuje cicho. A co do stabilizacji jak dla mnie lx100 pomimo tego że piszę iż jest moim zdaniem nie działa jak powinna zapewne w LX15 jest tak samo więc jeżeli chodzi o to wspomagam się gimbalem.

No to jestem zmartwiony... I tak zrezygnowałem z gniazda na mikrofon bo poradzę sobie nagrywając rejestratorem/telefonem. Koniecznie potrzebuję auto fucusa w trybie ciągłym. Stabilizację mogę ogarnąć w post produkcji a 4K by się jednak przydało... No nic, widocznie zostaje pogodzenie się z g7x :-?