Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroniczny wyswietlacz cisnienia powietrza (bar)

10 Wrz 2018 01:25 348 5
  • Poziom 2  
    Witam czy może mi ktoś udzielić informacji czy można zrobić elektroniczny wyswietlacz ciśnienia powietrza? Chodzi mi o taka rzecz mam samochód dostawczy który ma tak zwane poduszki powietrzne na tylnej osi i szukam wyświetlacza który będzie mnie informował ile barów jest w układzie.
    Czy jest to do zrobienia ?
    Chce usunąć ten który jest ba zdjęciu i zastąpić to elektronicznym wyświetlaczem
  • Poziom 27  
    Witam,

Oczywiście że jest to do zrobienia, Wystarczy przetwornik ciśnienia np. A -10 najlepiej z wyjściem prądowym 4-20mA i ciśnieniu 0-10-16bar (będziesz miał pewność co do poprawności połączeń). Oraz wskaźnik - ostatnio firma Spamel w wypuściła fajne kontrolki na otwór M22 pełniące funkcję wskaźnika sygnałów analogowych z wyjściami alarmowymi. Całość akurat idealnie pod 24V i śmiga. Tylko przewody trzeba puścić ale przy pętli 4-20mA wystarczą dwie żyły. Jak będziesz chciał to podam ci na pw. konkretny model wskaźnika.
  • Poziom 2  
    Witaj !! Ja mam instalację 12v

Dodano po 12 [minuty]:

Witam!! Ja mam instalację 12v
  • Poziom 27  
    Czujniki Wika z wyjściem prądowym mają zasilanie od 10 do 30VDC tak więc na pewno będzie działać. Natomiast przy takim zasilaniu wskaźnik powinien mieć rezystancję wewnętrzną nie większą niż 250 Ohm . Wtedy układ będzie działał poprawnie. Jak będę w domu po południu to dam ci znać co do tego wskaźnika i jego rezystancji wew. (ale sądzę że powinno tak być).
  • Poziom 2  
    Dziękuję Ci bardzo ,będę wdzięczny
  • Poziom 27  
    Aby nie robić krypto-reklamy wysłałem Ci na pw.
    Ale jak będą inni chętni to się podzielę.

Dodano po 1 [godziny]:

Tak prześlę możliwości wyświetlacza. Jak za te pieniądze to całkiem przyzwoicie. Dwa wyjścia alarmowe i możliwość skalowania.