Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser Mikrofonowy SoundLab G105C z efektem echa

10 Wrz 2018 08:24 246 10
  • Poziom 9  
    Dzień Dobry.
    Zakupiłem za niecałe 100 zł mikser jak w temacie. Okazało się, że to po prostu szmelc. Sklep internetowy zwrócił kasę - miksera nie chcieli.
    Urządzenie generuje głośne szumy zanim jeszcze podłącze mikrofony.
    Szum robi się głośniejszy jak ustawię wszystkie potencjometry na max.
    Najbardziej zależało mi na efekcie echa. Dlatego to kupiłem.
    Znalazłem na YOUTUBE filmik, gdzie gość używa tego miksera i nie słychać żadnych szumów - jednak mikser wygląda jakby był po przeróbkach.
    https://www.youtube.com/watch?v=jQBkHj5eGHw
    Jakieś pomysły?
    Mikser Mikrofonowy SoundLab G105C z efektem echaMikser Mikrofonowy SoundLab G105C z efektem echaMikser Mikrofonowy SoundLab G105C z efektem echaMikser Mikrofonowy SoundLab G105C z efektem echaMikser Mikrofonowy SoundLab G105C z efektem echaMikser Mikrofonowy SoundLab G105C z efektem echa
  • Poziom 32  
    Do czego i jak go podłączasz?
    Jakimi poziomami operujesz? (jak ustawiasz gały w całym sprzęcie)

Mikser miał wymieniane gniazda i potencjometry, w ogóle nie ma wejść symetrycznych jak sugeruje opis, a układ efektu bardzo szumi sam z siebie.

Ten scalak od strony druku to LM324?
  • Poziom 9  
    Podłączam przewodem Duży Jack mono pod wejście mikrofonowe miksera IBIZA SOUND DJM-102, który jest podłączony do wzmacniacza. Potencjometry mikrofonowe w IBIZIE ustawiam bardzo nisko.
    Mikrofony podłączone bezpośrednio do Ibizy nie szumią (ogólnie wszystko gra bardzo ładnie)
    Poszukiwałem miksera mikrofonowego z echem.
    Scalak sprawdzę popołudniu i dam znać.
    Wymiana gniazd i potencjometrów na lepsze coś by pomogła?
  • Poziom 32  
    Wymiana gniazd i potencjometrów w niczym nie pomoże, piszę tylko, że już ktoś je wcześniej wymieniał.
    A do tej IBIZY to gdzie się podłączasz z tym SOUNLABem?
  • Poziom 9  
    Pod wejście mikrofonowe - duży Jack Mono
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    I to jest podstawowy błąd.
    Z SoundLaba wychodzi wzmocniony sygnał, który na "dzień dobry" tłumisz w Ibizie tylko po to, żeby zaraz go ponownie wzmocnić. Dochodzą szumy własne przedwzmacniaczy mikrofonowych.
    Źle operujesz poziomami sygnałów.
    Podłącz się pod wejście LINIOWE do IBIZY.

Na filmiku koleś popełnił następny błąd. Podał sygnał o poziomie liniowym na wejście mikrofonowe (słyszysz jak to charczy?)
  • Poziom 9  
    Ciężko odczytać nazwę z tego układu. Chyba 074C MZ74732.
    OK. Podłączę się pod wejście liniowe i sprawdzę.
    EDIT:
    No i pomogło. Podłączyłem pod wejście liniowe i szumów prawie w ogóle nie słychać. Pojawił się inny problem. Dźwięk z mikrofonu harczy (trzeszczy).
    Zupełnie tak, jakby sygnał mikrofonowy był wzmacniany przed mikserem.

Mikser Mikrofonowy SoundLab G105C z efektem echa
  • Poziom 32  
    Charczy, czy trzeszczy, bo to diametralna różnica. Wszystkie połączenia kontaktują? Możesz nagrać co się tam dzieje? (nawet telefonem)
    Scalak to TL074, ale to już niema znaczenia.
  • Poziom 32  
    Sygnał jest przesterowany, nadal jest za duży w którymś miejscu.
    W ibizie suwak wejścia liniowego pod które podłączasz soundlaba ustaw na jakieś 70-80%, w soundlabie gałka na minimum i powoli podkręcasz, do uzyskania odpowiedniej głośności bez przesterowania. Jeśli sygnał będzie zniekształcony już od najniższych głośności, to masz uszkodzony ten mikserek.
    Jaki to mikrofon?
    Oddali Ci kasę, to poszukaj na Allegro lub OLX starej kamerki pogłosowej ADS DD500 lub DD500+. Zarąbiste efekty łącznie z modulacyjnymi. za stówkę powinieneś ją ustrzelić. Ma wejście mikrofonowe.
  • Poziom 9  
    Zakłócenia występują nawet przy niskim poziomie głośności.
    Wykorzystam to urządzenie do nauki :)
    Dziękuję za pomoc.