Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda fabia - Podłączenie sterownika.

dawid200647c 10 Sep 2018 11:07 414 1
    dawid200647c
    Level 1  
    Witam. Wiem temt był już poruszany na forum ale potrzebuje konkretnych informacji. Postanowiłem ostatnio podłączyć sterownika zamka centralnego w skodzie fabi 1, comfort. Wszystkie kabelki znalezione. Wpiolem kabel zamykający pod zielono żółty (działa), kabel otwierający zapiety pod kabel przy przciskach (otwieranie/zamykanie) działało przez jakąś chwilę. Po zlutowaniu wszystkiego jednak odmówiło posłuszeństwa i nie działa otwieranie. Wyrzuca błąd i nic. W żaden sposób nie da się zamknąć ani otworzyć. Trzeba dopiąć klemę. Przeczytałem kilka postów na ten temat i wyczytałem, że potrzebny jest rezystor 180 Ohm i pytanie do was czy ma być to Rezystor 180 ohm 0,25W czy inny model.
    sk700
    Level 31  
    Nie potrzebna rzeźba. Trzeba było wymienić moduł komfortu na taki, który obsługuje piloty centralnego zamka i dokupić oryginalny pilot. Byłoby to znacznie prostsze i mniej awaryjne rozwiązanie. W obecnej sytuacji tak, potrzebujesz takiego rezystora jak piszesz. Jeśli nie znajdziesz w sklepie, jedź do jakiegoś warsztatu i poproś o wygrzebanie ze śmieci takiej kasety zamka, sypią się na potęgę a zawierają w sobie właśnie takie rezystory.