Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera IP hikvision a rejestrator BCS

10 Wrz 2018 12:14 1317 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam następujący problem:
    Do rejestratora BCS-P-SNVR0401 chcę podpiąć kamery od hikvision DS-2CD1741FWD-IZ.
    Na papierze i w teorii wszystko jest jasne - zgodne parametry w sieci, wymagania rejestratora i kamer zgodne, połaczenia kablowe sprawdzone.
    Rejestrator wykrywa kamery, ale na podglądzie napis "NO LINK".
    Dla porównania kamery zgodnej marki co rejestrator działają bez zarzutu.
    Proszę o rady w temacie.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Rozumiem że z kompa np przez przeglądarkę da się wejść na ową kamerę? Zapewne oba urządzenia zgodne z ONFIV a wybrał kolega ten interfejs ?
  • Poziom 38  
    O ile się nie mylę rejestrator BCS-P-SNVR0401 obsługuje ONVIF 2.4
    Co do kamery DS-2CD1741FWD-IZ możesz sprawdzić jaką wersję ONVIF obsługuje programem ONVIF Device Manager do programu zaloguj się jako admin admin
    W pierwszej górnej zakładce Identification masz informacje o ONVIF version

wersja 2.40 a 2.04 to jak by co nie to samo.
    Ewentualnie o ile już tego nie robiłeś możesz zaktualizować kamerce i rejestratorowi oprogramowanie sprzętowe firmware o ile coś to da. Tak czy siak czasem po prostu ni jak nie chcą współpracować ze sobą odmienne markowo sprzęty.
  • Poziom 9  
    Niestety przez program ONVIF manager nie jestem w stanie sprawdzić wersji protokołu w kamerze. Program widzi sprzęt , ale nie jest w stanie wypluć odpowiedzi (Error).
    Aktualizacja firmware dla rejestratora jest dostępna na stronie producenta , ale po wszystkich możliwych działaniach (łącznie ze zmianą nazwy pliku .bin rejestrator wypluwa "zła nazwa pliku".

• Poziom 15  
    pavloalpin napisał:
    Niestety przez program ONVIF manager nie jestem w stanie sprawdzić wersji protokołu w kamerze. Program widzi sprzęt , ale nie jest w stanie wypluć odpowiedzi (Error).
    Aktualizacja firmware dla rejestratora jest dostępna na stronie producenta , ale po wszystkich możliwych działaniach (łącznie ze zmianą nazwy pliku .bin rejestrator wypluwa "zła nazwa pliku".

To jest rejestrator z serii Point i tutaj nie zmieniamy nazwy pliku tylko wgrywamy tak jak zostało to pobrane z serwera ftp.
    Proszę sprawdzić ewentualnie podnieść wersje onvif w kamerze.
  • Poziom 9  
    Obydwa pliki z katalogów D19, D20 nie aktualizują rejestratora w oryginale (program.bin) ani po zmianie nazwy (update.bin).

• Poziom 15  
    pavloalpin napisał:
    Obydwa pliki z katalogów D19, D20 nie aktualizują rejestratora w oryginale (program.bin) ani po zmianie nazwy (update.bin).

Proszę podać wersje oprogramowania które znajduje się w rejestratorze
  • Poziom 24  
    W kamerze hik jeśli oprogramowanie jest powyżej wersji 5.5.5 musisz ręcznie włączyć onvif, gdyż jest w tej wersji softu od startu wyłączony. Następna rzecz to oprogramowanie rejestratora. Mam bardzo dużo instalacji gdzie kamery hik działają z rejestratorami BCS-a i śmiga bez problemów.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Rzadko montuję kamery hika, ale z tego co pamiętam gdy były problemy z onvif to na kamerce dodawałem dodatkowe konto (z admina nie chciało ruszyć) i dodawałem kamerę po porcie rtsp.
  • Poziom 20  
    Sprawdź w kamerze czy onvif włączony, tak samo rtsp. Martwię się czemu nie możesz się zalogować i czy kamera była aktywowana ??? Może używka i porty pozmieniane. Musisz zmusić się do zalogowania do kamery.