Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Procesor sie grzeje - wystarczy 1 gra + przegladarka i mam reset kompa

Przemko0 10 Wrz 2018 14:03 156 4
  • Procesor sie grzeje - wystarczy 1 gra + przegladarka i mam reset kompa

Poziom 4  

Witam serdecznie podczas wymiany pasty na procku było wszystko super nic sie nie grzało lecz po kilku dniach (juz drugi raz) zaczoł sie sam resetowac podczas resetu przenosilo mnie do biosa i pokazywalo 60 stopni po czym odrazu zaczeło spadac do 50
    Procesor- AMD A8-6600K APU with Radeon(tm) HD Graphics 3,9GHz
    Grafika - MSI Radeon R7 250 1gb
    Ram - GoodRam 4gb
    Win 7 64bity

Jaka moze byc przyczyna przegrzewania sie procesora ? czy ta temperatura jest normalna a mam ustawione aby przy tylu stopniach sie wylaczał zeby nie uszkodzic procka ?

0 4
    Red. Komputery FAQ

Wyłącz to zabezpieczenie, 50-60 st. to może być normalna temperatura. Procesor i tak ma wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Chłodzenie dobrze się trzyma, nie dałeś za dużo pasty? Jaką pastę nałożyłeś?
    Wentylator na radiatorze pracuje?

0
    Poziom 4  

sylweksylwina napisał:
    Wyłącz to zabezpieczenie, 50-60 st. to może być normalna temperatura. Procesor i tak ma wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Chłodzenie dobrze się trzyma, nie dałeś za dużo pasty? Jaką pastę nałożyłeś?
    Wentylator na radiatorze pracuje?

Za pierwszym razem owszem pasta aż się rozlewala po bokach teraz jest odpowiednia ilość wentylator pracuje a pasta to Accura Premium heat absorber 8x gray z srebrem .
    Tylko dlaczego przez pierwsze kilka dni pod większym obciążeniem się nie przegrzewal a teraz pod mniejszym się grzeje 😕

0
    Red. Komputery FAQ

Sprawdź lepiej cy gdzieś ta pasta ze srebrem się nie dostała gdzie nie powinna....
    Nie odpowiedziałeś na pytania wszystkie.

0
    Poziom 12  

Temperatury w okolicach 70*C są całkowicie normalne, sam używałem tej pasty i nie miałem nigdy problemu.
    Zainstaluj HWmonitor i obserwuj jakie masz temperatury podczas pracy

0