Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd bramy wjazdowej Faac 740 i brama garażowa Normstahl Magic 1000

10 Wrz 2018 20:43 393 12
  • Poziom 10  
    Witajcie,
    posiadam napęd bramy wjazdowej Faac 740 i bramę garażową Normstahl Magic 1000, chciałbym wykorzystać do obsługi tych bram jeden pilot, najlepiej piloty z napędu Faac, czy jest jakaś możliwość instalacji jakiegoś odbiornika na napędzie Normstahl aby działały mi te piloty od Faac? Proszę o link lub opis konkretnego produktu, który połączy te dwa urządzenia o różnych częstotliwościach, jestem całkowicie zielony w tym temacie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Można tak zrobić jeżeli wepniesz się pod magica w sterowanie ręczne. Wtedy kupujesz radiolinię firmy Faac i wpinasz tą radiolinię w garażówkę Magic 1000. Radiolinia może być XR2 433 C – XR2 868 C. Zaprogramowanie jednego przycisku na pilocie spowoduje używanie jednego styku na radiolinii i ten styk wpinasz pod wejście sterowania ręcznego w Magic.
  • Poziom 10  
    dzięki za odpowiedź, ale która radiolinia powinna być? rozumiem że taka jaką ma pilot, ale jak sprawdzić, na jakiej częstotliwości jest pilot?
  • Poziom 39  
    Witam .
    Jaki masz pilot do napędu Facc.
  • Poziom 10  
    1 - xt4868slhlrb
  • Poziom 16  
    Napisałem jaki model wcześniej. Jest to XR2 433 C – XR2 868 C.
  • Poziom 10  
    jest albo 433 albo 868
  • Poziom 16  
    No to na taki jaki masz czestotliwosc pilota.
  • Poziom 10  
    jakim kablem łączyć odbiornik z napędem?
  • Poziom 16  
    Linka zwykła może być 0,25mm2 to i tak ta radiolinie łączysz w napędzie Magic.
  • Poziom 39  
    wygląda na to ,że jest 868.
    Połączenie odbiornik -napęd ,wystarczy przewodem jaki podaje kolega.
  • Poziom 10  
    Zakupiłem XR2 868 C, teraz muszę połączyć obie rzeczy, czy muszę mieć osobny zasilacz do radiolini czy jest jakaś możliwość zasilenia z Magica? Do wyjscia kanału w XR2 mam podłączyć dwa kable, które będą szły do Magica, które wg instrukcji mam wpiąć w zacisk 14,15 ? czy do łączenia można użyć zwykłej żyły 1.5mm?

https://oknaidrzwib2b.pl/files/402,Magic_.pdf
  • Poziom 39  
    Tak ,sterowanie 14-15.
    Nie jest opisane gdzie jest zasilanie( napewno na wtykach RJ),lecz w razie czego ,radiolinię możesz zasilić z transformatora ,wejście na sterownik 24V.Sprawdź jakim napięciem zasilana jest radiolinia 24V /AC ,czy DC .Myślę że jest uniwersalna.Jeżeli nie ,to można dać mostek prostowniczy 1A.