Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio CB GTV 44 wygląd i środek jak president valery

oki188 28 Sie 2005 16:55 2039 8
  • #1 28 Sie 2005 16:55
    oki188
    Poziom 22  

mam małe pytanie tyrafiło mi sie radio które jest zbudowane w śrokdu jak president valery i prezident PC40 miedzy innymi odbiór jest ok a w nadawaniu jest nośna ale nie ma modulacji co to mogło paść sprawdziłem na PA i mikrofon działa więc totalnie zgłupiałem
    modulacji nie ma na AM i FM
    będe wdzięczny za wszystkie rady

• Pomocny post
    #2 28 Sie 2005 18:44
    andrew220
    Spec od GSM

Witam. Szukałbym raczej w okolicach przełącznika CB/PA urwanego przewodu, zimnego lutu albo pękniętej ścieżki.

• #3 28 Sie 2005 18:58
    oki188
    Poziom 22  

właśnie sperawdziłem i poprawiłem luty ale nic to nie dało :(

• Pomocny post
    #4 28 Sie 2005 19:18
    andrew220
    Spec od GSM

Zobacz jak idzie sygnał z wyjścia wzmacniacza m.cz. do trafa mod. Acha i jeszcze sprawdź sam isostat ewentualnie psiknij mu kontaktem i kilka razy poruszaj, może styki przyśniedziały :D

• #5 28 Sie 2005 19:38
    oki188
    Poziom 22  

właśnie sprawdziłem jak idzie sygnał i psiknołem według mnie sygnałidzie ok styki przełączają sygnał w porządku , zapomniałem dodac że w tym radiu nie ma trafa modulacyjnego podobnie jak w presidencie Jacksonie tu jest tylko małe trafo filtrujące napięcie i nic więcej jeszce spróbóje takiej opcji aby wszytskie luty poprawić może to pomoże dam znac o efektach :)

Po polutowaniu wszytskich punktów ( poszła cała fiolka cyny ) nie stwierdziłem żadnych zmian poprostu ni cto nie dało hmm czyżby radio aż tak było spalone wieżyć mi sie nie chce

znalazłem uszkodzony tranzystor 2SB1035 wymieniłem na zamiennik ale to nic nie dało :( więc postanowiłem dać sygnał z wyjścia M.CZ na jedna nogę tranzystora i udało się dałem w szerego kondensator 100uF/63v i działa ale co mi z tego jak radio jak sie okazuje ma 0.5W mocy nadawczej i tylko 22kanały FM/AM :( mówi sie trudno ale przynajmniej poradziłem sobie :) tylko to mnie uszczęśliwia :)

Temat uważam za zamknięty

• #6 30 Sie 2005 08:03
    andrew220
    Spec od GSM

Podaj jeszcze oznaczenie syntezy która tam siedzi.

• #7 30 Sie 2005 13:14
    oki188
    Poziom 22  

układ syntezy jest to scalak TOSHIBA TC9106BP a tranzystor który padł sterował tranzystorem 2SA473 jeszcze będe próbowal dodać mocy choć wiem że trudno ale napewno chociaż z 2W wycisne:D

• Pomocny post
    #8 13 Wrz 2005 07:27
    interwal
    Poziom 12  

podejrzewam że leży modulator tranzystorowy zrobiony jest na trzech (prawdopodobnie) tranzystorach .on jest odpowiedzialny za mod. i MOC jaka z radia wychodzi .Nie mam schematu ale układy się powtarzają .Można szukać zamienników ,ale to może pogorszyć jakość modulacji tyle mogę podpowiedzieć.

• #9 12 Lis 2005 17:10
    oki188
    Poziom 22  

Radio józ naprawiłem radł taki zielony tranzytsor.
    Temat uwarzam za zakończony.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson