Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux 4SAFETY EDB 5130 CO - Żelazko nie grzeje - jak rozebrać?

APair 10 Wrz 2018 21:59 471 4
  • #1 10 Wrz 2018 21:59
    APair
    Poziom 2  

Witam,

W rodzinie (ja i mój tata) próbujemy zdiagnozować problem i zreperować powyższe żelazko, ale mamy problem z jego rozebraniem.

Odkręciliśmy 2 śrubki znajdujące się pod nalepką, odczepiliśmy kilka znalezionych zaczepów, ale nadal trzyma na "czubie". Wygląda na to, że pod wylotem dyszy od ręcznego skrapiania prasowanych rzeczy wodą, znajduje się śrubka. Nie wiemy jak się do niej dostać nie niszcząc elementu dyszy. Czy trzeba ją jakoś podważyć, wypchnąć - a może wpierw musimy rozebrać inne elementy aby dostać się do tej śrubki?

Czy nie widział ktoś jakichś rysunków typu "explode view" do tego żelazka, które mogły by coś podpowiedzieć...? Próbowałem szukać instrukcji rozbierania w google ale nic nie znalazłem.

Co do samego problemu: żelazko robi wszystko oprócz grzania: dostaje napięcie, zapala i gasi światełko, gdy zostawi się je nieruchome, daje po chwili sygnały dźwiękowe. Próbujemy się dostać do pokrętła od termostatu i grzałek, aby sprawdzić co tam się dzieje - ale jak wyżej, nie wiemy jak to dziadostwo rozkręcić :-(.

Z góry dziękuję za pomoc!

0 4
  • #3 11 Wrz 2018 11:24
    APair
    Poziom 2  

Dzięki, spróbujemy, może teraz będzie łatwiej :-)

0
  • #4 14 Wrz 2018 19:04
    APair
    Poziom 2  

Jeszcze raz dziękuję za pomoc Piotr2608 - udało się rozebrać żelazko :-).

Stety/Niestety, dzięki temu udało się też zdiagnozować problem - termostat działa, ale grzałka nie :-(, nawet jak podłączymy ją bezpośrednio bez termostatu, nie działa :-(.

W takim "nowoczesnym" żelazku grzałka to cała "stopa", jest to jednolity zaspawany element.

Czy ktoś wie, czy można gdzieś kupić taką stopę/grzałkę, oraz, gdzie mogę znaleźć informację jaki dokładnie model/numer produktu potrzebuję?

Jak już rozebraliśmy i zdiagnozowaliśmy, to fajnie było by wymienić...

0
  • #5 14 Wrz 2018 19:17
    Piotr2608

Poziom 38  

Proponuję zakup nowego żelazka - wymiana stopy jest nieekonomiczna a po drugie towar deficytowy.
    Po zakupie nowego żelazka - żelazko zalewamy wodą demineralizowaną (odradzam kranówkę).

0