Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Windows 10 - jak zablokować automatyczne łączenie z otwartą siecią wi-fi?

11 Wrz 2018 02:34 2010 3
  • Poziom 11  
    Witam,

sprawa wydaje się błaha jednak nie potrafię sobie z tmy poradzić.

Sprzęt:
    MSI-GL627RD
    System:
    Windows 10 Pro

Po włączeniu wifi karta automatycznie łączy się z dowolną, otwartą, niezabezpieczoną siecią bezprzewodową. Karta sama się łączy, bez mojej wiedzy i zgody. W celu połączenia się z moją siecią, która uruchamia się dopiero za jakiś czas, muszę ręcznie rozłączać automatycznie nawiązane połączenie z otwartą siecią. Zastaję widok taki jak poniżej:
    Windows 10 - jak zablokować automatyczne łączenie z otwartą siecią wi-fi?

ESET od razu pokazuje mi komunikat o potencjalnym niebezpieczeństwie:

Po rozłączeniu widzę sieć na liście i wówczas mogę się jeszcze raz połączyć, wygląda to tak:
    Windows 10 - jak zablokować automatyczne łączenie z otwartą siecią wi-fi? %nbsp; Windows 10 - jak zablokować automatyczne łączenie z otwartą siecią wi-fi?

Nigdy sam nie logowałem się w tej sieci, nigdy nie zapamiętałem tej sieci.

Dla testu ustawień połączyłem się z tą siecią i wszedłem w ustawienia:
    Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Połączenia sieciowe -> Wi-Fi
    Windows 10 - jak zablokować automatyczne łączenie z otwartą siecią wi-fi?   Windows 10 - jak zablokować automatyczne łączenie z otwartą siecią wi-fi?

Wyraźnie jest odznaczona opcja "Połącz automatycznie, gdy ta sieć jest w zasięgu".

Wchodząc w ustawienia Wi-Fi, tj Start -> Ustawienia -> Sieci i Internet -> Wi-Fi, nie widzę nigdzie opcji blokady automatycznego łączenia się z niezabezpieczoną, otwartą siecią wi-fi.

Pytanie brzmi:
    W jaki sposób mogę zablokować automatyczne łączenie się z jakąkolwiek otwartą siecią wi-fi?
  • Poziom 43  
    Ale to przecież drukarka; korzystasz z takiej po WiFi.
  • Poziom 11  
    @Kasek21 - nie korzystam z drukarki.

@DriverMSG - wielkie dzięki, to rozwiązuje problem lepiej niż bym chciał :)
    PS W poradniku jest mały błąd, zamiast "dwukropka" powinien być znak "równa się".
    Pomogłeś rozwiązać mój problem, zamykam temat.