Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon PIXMA IP7250 - Użycie tuszy Epson 673/664/774 lub innych pigmentowych od p

Pierwsza3 11 Sep 2018 10:13 1098 2
 • #1
  Pierwsza3
  Level 13  
  Przymierzam się do zakupu drukarki CANON PIXMA IP7250 celem wykorzystania w domu do druku czarno-białych dokumentów i kolorowych nadruków na płyty BluRay na własny użytek (kilka- max kilkanaście płyt w miesiącu).

  Z tanich drukarek/urządzeń wielofunkcyjnych tylko ta ma funkcję nadruku na CD/DVD/Blu Ray a potem jest już chyba tylko EPSON w formacie A3 i L805/810/850 itd.

  Zależy mi na wysokiej jakości nadruku na płytach, dlatego zastanawiam się nad podmianą od nowości tuszy na pigmentowe. Kupiłem po prostu wieczyste kartridże, drukarka jedzie do mnie, nie użyje tuszy oryginalnych tylko od razu, do pierwszego użycia naleję tuszy pigmentowych, żeby nie doszło do pomieszania tuszy barwnikowych z pigmentowymi. Nie wiem jakie tego będą efekty i czy to jest dobry pomysł?  Po prostu napaliłem się na tusze pigmentowe, bo są odporniejsze na wilgoć i trwalsze (światło itd.). Ta drukarka używa czarnego tuszu pigmentowego to tekstu, pozostałe 4 kolory to tusze barwnikowe.

  Inny pomysł z uwagi, że z zamiennikami różnie bywa a kupiłem już wieczne kartridże, poradzę sobie z napełnianiem, to użycie do tej drukarki do wiecznych kartridży tuszy innego producenta, który można tanio kupić w butelkach np. EPSON 673/664/774 (czarny pigment) ufając, że te tusze będą lepsze niż każdy inny zamiennik czy INK-MATE itp.

  Dla mnie tusz to tusz, co prawda barwnikowy to barwnikowy a pigment to pigment choć nie wiem czy mój pomysł u góry opisany przejdzie. Nie wiem czy dobrze myślę?

  Nie chcę zepsuć drukarki ale zależy mi na tanim tuszu do tej drukarki i wysokiej jakości trwałych nadrukach, bo niestety innej alternatywy w zbliżonej cenie nie ma a przy moich potrzeba zakup EPSON L805 itd. mija się z celem.
 • #2
  01_cezi
  Level 23  
  No coż kolego. Na początek do samochodu z silnikiem diesla nalej benzyny.
  Bedzie zabawniej.
  A na poważnie to tak sie nie da. Potrzebujesz jakości - dobra drukarka plus oryginalne tusze.
 • #3
  Pierwsza3
  Level 13  
  @01_cezi - tak sądziłem, że może tak być i opierałem się na tym samym przykładzie.

  Mogę zmienić drukarkę, jeszcze mogę. Nastawiam się na wieczne kartridże bo już kupiłem na ali... i dobry tusz, pytanie jakie, jakiej firmy?
  Ewentualnie bardzo dobrej jakości zamienniki - pytanie jakiej firmy? W jakiej firmy mogę pewnie "celować"? Asarto? Orink? TFO?