Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra Sterowanie rolet wg czasu

11 Wrz 2018 12:05 1008 10
  • Poziom 11  
    Witam. Wyjścia roletowe 105 106, jak ustawić działanie wg czasu aby się zamykała i otwierała o określonej godzinie ?

ustawiłem wg wejścia - wg wyjścia - timer. coś ruszyło chyba ze jest lepszy prostszy sposób ?
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    1. Właśnie timer podany na wejście (wg wyjścia) i potem to wejście steruje roletą
    2. Specjalnie stworzona nowa strefa, która włącza się i wyłącza wg godzin timera. Roleta sterowana wg załączenia stref.

Szybszych sposobów raczej nie będzie.
  • Poziom 11  
    Pytanie moje takie :) punkt1. teraz mam 2 timery i 2 wejścia przydzielone na rolety, wydaje mi się ze 2 wyjścia muszą być by rozdzielić sterowanie góra-dół ale na 1 timerze ?
    Strefę sprawdziłem działa na 1 timerze.
  • OptexOptex
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Co do pkt.1.:
    Dwa timery albo jeden timer i trochę zabawy w zależności pomiędzy wejściami i wyjściami.
  • Poziom 10  
    Przez wejście steruje roletą rozumiem Typ reakcji 93: załącz grupę wyjść, gdzie zaznaczonym wyjściem jest odpowiednio roleta w górę i w dół?
    Raczej miałem wtedy na myśli wejście typu: Bez akcji alarmowej. Takie wejście steruje wtedy wyjściem roleta góra/dół.
  • Poziom 10  
    Czegoś wobec tego nie zrozumiałem, albo robię źle, załóżmy, że chcę zaprogramować automatyczne otwieranie rolet o 6 rano

1. Mam więc zdefiniowany timer 2 dzień od 6 do 23 (do 23 ponieważ wykorzystuję go jeszcze gdzie indziej
    2. Mam wyjście 23 typu 105: roleta w górę
    3. Mam wyjście 117 typu 26: timer wyzwalane z timera 2
    4. Mam wejście 125 wg wyjścia 117 z typem reakcji 93: załącz grupę wyjść, gdzie wybrane wyjście to 23.

Wg tego co piszesz powinienem zmienić dla punktu typ reakcji na 47 bez akcji alarmowej? gdzie wtedy wskazać roletę/rolety do podniesienia/zamknięcia?
    Dla wyjścia rolety wskazuje się wejście naruszające, czyli tutaj będzie to wejście 125.
  • Poziom 10  
    Ok, rozumiem. Czyli zamiast wyzwalać wyjście bezpośrednio z wejścia, ustawiam na wspomnianym wyjściu wyzwalanie z wejścia. Wejście zmieniam na bez akcji i w ten sposób niepotrzebnie nie komplikuję?
    Dokładnie tak.
  • Poziom 10  
    Generalnie wszystko zadziałało, jest tylko jedno ale ... w aplikacji Integra na Androidzie, w momencie kiedy wybiła godzina X, a alarm był uzbrojony, dostałem powiadomienie o naruszeniu wejścia. Jako że nie skojarzyłem, że to czas na zamknięcie rolet szybko chwyciłem za telefon by zobaczyć co się dzieje. Biorąc pod uwagę, że będzie się to odbywało dwa razy dziennie, stanie się to w końcu frustrujące, albo człowiek tak się do tych naruszeń przyzwyczai, że zignoruje to poważne. Jakiś pomysł jak to obejść?

Ok ogarnąłem to sam. W opcjach wyjścia należało wyłączyć rejestrowanie zdarzenia.