Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Graficzna - Zakup do stacjonarki

11 Wrz 2018 12:28 444 21
  • Poziom 9  
    Witam chciałbym kupić kartę graficzną ale nie wiem czy ta karta jest dobra do mojego komputera , otóż tą karte : GT730 DDR5 4GB 128 Bit Express gry karty graficznej NVIDIA GeForce.

Specyfikacja komputera za pomoca CPu :
    AMD Athlon II X3 445
    pamieć ram : ddr 3 :16 giga dual
    Model płyty
    ASRock 880GMH/USB3
    i mam zintegrowana karte graficzna ale słaba jest

i czy ktoś doradzi mi
  • Poziom 25  
    Ta karta to szmelc jeśli chodzi o gry.

Jaki masz budżet? Jaki zasilacz?
  • Poziom 9  
    O zasilaczu to nie napiszę, bo nie wiem, bo to dawno kupiłem, a budżet nie jest ważny. Mówisz, że to szmelc. 4 GB, DDR5. Szok?

Dodano po 2 [minuty]:

NVIDIA GeForce GTX960 4GB pamięci GDDR5 128 Bit PCI-Express. A taka karta?
  • Moderator - Komputery Serwis
    kostekrudy102 napisał:
    o zasilacza to nie napisze bo nie wiem bo to dawno kupilem

A jakie ma znaczenie, kiedy został kupiony? Proszę się pofatygować i odkręcić dwie śrubki obudowy, z zasilacza można przeczytać jego dokładny model, a jeśli nie będzie coś jasne - zrobić zdjęcie etykiety.

Nie można doradzić karty nie wiedząc, czy zasilacz nadaje się do jej zasilania.

kostekrudy102 napisał:
    o bużdzet nie jest wazne

Nvidia RTX 2080 w takim razie polecam.

kostekrudy102 napisał:
    mowisz ze to szmelc ?? 4 g ?? ddr 5 ?? szok

To jest właśnie karta dla osób, które nie mają pojęcia o sprzęcie. 4GB, DDR5 i potem szok, bo gry działają jak zatwardzenie, ale karta ma 4GB RAM. Szok!

kostekrudy102 napisał:
    NVIDIA GeForce GTX960 4GB pamięci GDDR5 128 Bit PCI-Express Karta graficzna wideo MN taka karta ????

Do tego procesora to GTX750Ti to taki sensowny max, ale jeśli Kolega dysponuje nieograniczonym budżetem to warto zacząć od wymiany płyty i procesora na nowsze.
  • Poziom 9  
    Generalnie chciałbym dowiedzieć się które lepsze i na co się najlepiej patrzy żeby sie grało, przeglądałem pare grafików i 2 popatrzyłem :
    HD7670 4GB DDR5 128 Bit PCI-Express trwałe grafiki gry wideo karta.
    GTX960 4GB DDR5 autentycznych 128 bitowy gier wideo karta graficzna w/Dual Fan.
    co o tym sądzicie o tych dwóch ? dobre są w grach ? Sorki za błedy .
    GTX 960 jest zdecydowanie lepsza.
  • Poziom 9  
    Aha rozumiem a powiecie dlaczego ? i na co sie głównie patrzy ? i czym różni sie 128 bitów , bo nie które widziałem mniejsze i większe .

Dodano po 18 [minuty]:

Znalazłem taką grafike : GTX660TI 3GB pamięci GDDR5 192 bit DVI VGA HDMI karty graficznej / wentylator dla NVIDIA GeForce. Ta karta Mogła pojść grę Darksiders 2 ??

Dodano po 14 [minuty]:

Jeszcze podpatrzyłem sobie tą kartę :
    GTX1050 2G D5 GDDR5 Gaming grafika karta 128 Bit 783MHz NVIDIA GeForce. Czy ta karta nadaje sie do gry

Dodano po 5 [minuty]:

Karta graficzna GTX 1050Ti GDDR5 4GB 128 Bit PCI-E gry wideo. I tą jeszcze popatrzyłem i jak myślicie ???

Dodano po 13 [minuty]:

128 bit PCI-E Port rozszerzeń GTX1050 - 2G GDDR5 Podwójny wentylator chłodzenia autentyczne gry Grafika Komputerowa tą karte zobaczyłem zatkało i nie wiem które wybrac

Dodano po 48 [minuty]:

Dostane jakąś informację ? I do tego bym chciał jakiś zasilacz do propozycji do tych kart bo mój zasilacz jest może stary, zaproponujcie mi .
  • Poziom 43  
    enhanced napisał:
    Ten CPU co masz to tragedia

Oczywiście :)
    @kostekrudy102 tu masz procesory, które obsługuje ta płyta:
    https://www.asrock.com/mb/AMD/880GMHUSB3/index.asp#CPU
    i sprawdź dokładnie czy masz tę rewizję płyty, czy może R2.0:
    www.asrock.com/mb/AMD/880GMHUSB3%20R2.0/index.pl.asp#CPU

enhanced napisał:
    Podasz w tym roku model swojego zasilacza?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294468.html
  • Poziom 9  
    Podaliscie strone płyty głownej phenona, nie mam phenona, wyraźnie napisane mam. A CPU jest dobre tyle ze moge go podkrecic.

Dodano po 3 [minuty]:

Jutro podam model zasilacza.
    Phenom i Athlon pasują do tych samych płyt głównych. Może sobie Kolega podkręcać Athlona i wciąż po podkręceniu to już nie jest wydajny procesor. Nadal nie podał Kolega modelu zasilacza, więc ewentualnie kupioną kartę, jaka by to nie była, podłącza Kolega na własne ryzyko.
  • Poziom 9  
    zasilacz typ :Fortron 460W {FSP460-60GHN}
    Ogolnie napisze : bo mam fakture zakupione :
    Prrocesor AMD Athlon II X3 445/3.1GHz, AM3/
    płyta AsRock 880GMH/USB3/AMD880G/
    pamieć ram : ddr 3 :16 giga dual ta pamiec ram osobno dokupiłem
    Jeśli to ten zasilacz to OK. Do tego komputera celowałbym w GTX 750Ti pewnie. GTX950/960 też zadziałają, ale raczej ciężko je będzie w tym sprzęcie w pełni wykorzystać.
  • Poziom 9  
    Hm a dlaczego ? Powiedzcie nie pełni nie wykorzystuje ? Bo nie rozumiem.
    W przypadku gier ważny jest procesor i ważna jest grafika. Jeśli procesor jest słaby to gra nie będzie w stanie wykorzystać w pełni możliwości układu graficznego, gdyż będzie czekać na procesor za często.
  • Poziom 9  
    hmm mówisz ze mam procka za słabego, ponoć kiedyś 8 lat temu pec od kompa mówił, ze ten procek na gry nadają się, ale nie popieram zakupu płyty na i5-2xx ktoś wyżej wymienil, bo nad tych sie zawiodłem .
    8 lat temu ten procesor mógł być dobry, chociaż już wtedy nie była to najwyższa półka. I5-2400/2500 jest sporo lepsze od Athlona II X3 445.
  • Poziom 9  
    i5-2400 to athlon ?? z rodziny AMD ???
    Wpisanie w Google modelu procesora nie powinno być aż tak trudne - wtedy można się dowiedzieć, czy to procesor AMD, czy może Intela.
  • Poziom 9  
    Aa intel jednak podziękuje, wole amd nie zawodny i wytrzymały i bez awaryjny
    Akurat procesory, czy Intela, czy AMD, są podobnie bezawaryjne. W zasadzie na setki procesorów, które przeze mnie przeszły, widziałem w życiu jedynie jeden procesor Intela, który uszkodził się nie z winy użytkownika (paradoksalnie więcej uszkodzonych AMD widziałem, głównie z powodu problemów z materiałem termoprzewodzącym w starszych procesorach Athlon 64 X2, takich widziałem kilka, może kilkanaście).

Ale nikt Koledze nie broni trzymać się tam jakiejś firmy, nawet jeśli nie jest to racjonalne. Dla fanatyków AMD jest już też nowsza podstawka, AM4, proponuję się zapoznać z serią Ryzen - te procesory wyszły im całkiem nieźle, więc nie jest to już żadna porażka i nawiązują one już jakąś może i nawet wyrównaną walkę z procesorami Intela.
  • Poziom 43  
    kostekrudy102 napisał:
    a dlaczego ? Powiedzcie nie pełni nie wykorzystuje ? Bo nie rozumiem.

Tu masz kalkulator do dopasowania procesora i grafiki:
    http://thebottlenecker.com

kostekrudy102 napisał:
    GTX660TI

kostekrudy102 napisał:
    GTX1050

kostekrudy102 napisał:
    GTX 1050Ti

i sam zobaczysz, że procesor jest za słaby do tych kart.

dt1 napisał:
    GTX 750Ti

Też za cienki do tej karty :) 15% ograniczenia ze strony procesora.