Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40A559 - Nie Uruchamia się Po Software Upgrade

11 Wrz 2018 18:01 267 3
  • Poziom 14  
    Witam

Telewizot LCD Samsung LE40A559P4FXXU

Wszystko działało ale chciałem zrobić Software Upgrade z USB wszystko przebiegało podczas update ok ale telewizor nie uruchamia się po zakończeniu. Led oraz dolne podświetlanie Reaguje na pilot IR normalnie ale bez obrazu i dźwięku.

Czy jest możliwość odzyskania TV?

poz.
  • Poziom 33  
    Indyczes napisał:
    Tak poprzez wymianę MB.

Tak, kolega @Indyczes ma całkowitą rację, tylko wymiana płyty main.
  • Poziom 14  
    Witam
    Panowie to ja wiem ,to można zrobić jak już ratunku niema. Miałem na myśli coś bardziej profesjonalnego?

Ale muszę przestrzegać przed uzyskaniem "uniwersalnych servis tv" odnoszącego się do mojego przypadku awarii update-u. Wyjaśniłam co dokładnie się stało z moim tv i gdzie jest przyczyną. Poinformowałem także iż na płycie zaśilącej jest spuchnięta kondensator 450uF/10v który niema wpływu na zasilanie (test oscyloscop) pracuje w parze z drugim kondensatorem. Normalne dla samsunga iż kondensatory padają. Wszystko miało być ok zrobiły to. Poprosiłem o wymianę kondenstorów na wyjściu zaśilacza, w sumie 8. Ale tylko wtedy gdy uda się naprawić istniejącą płytę główną. Dla mnie oczywiste było iż naprawa wymaga profesjonalnego sprzętu i oprogramowania aby podłączyć się i wgrać oprogramowanie do czystego CPU poprzez złącze serwisów lub ocenić stan PG (potwierdził to autoryzowany serwis samsung z którym rozmawiałem telefonicznie po awarii tv) tv nie trafił do AS samsung-a bo najbliższy był 85km więc z korzystałem z lokalnego.

Co się okazało gdy wróciłem do serwisu otrzymałem rachunek na 110zł a TV nadal nie działa. Diagnostyka 50zł a 60zł za wymianę kondenatorów które miały być wymienione po udanej naprawie a nie po nadal nie działającym TV, więc poprosiłem o raport diagnostyki telewizora jeszcze raz (wcześniej prosiłem na telefonie o to samo) gdyż mam do tego prawo a raport napraw ułatwił by pracę kolejnej osobie. Odmówił mi, napisał tylko iż diagnostyka "trwała długo" następny problem to niepotrzebna wymiana kond. Servis-ant bronił się iż ma nagranie cctv iż ni zastżegałem sobie wymiany kond. Poprosiłem o wideo tej rozmowy, oczywiście odmówiono mi. Rozmowa z tą osobą przetoczyła się w bitwę. Za żdałem zwrotu telewizora tv odmówiono mi... kłótnia trwał... w końcu zdemontowano sam kondensatory i uszkodził ścieżki pod kond. Nie instalując strach kond. I nie wiem który kond. Gdzie ma być?.
    Znalazłem foto na Google i złożyłem kond.

Więc jakie ma prawa zwykły człowiek który nic niewiele o elektronikę, i jak ma się chronić przed oszóstami czy to normalne już w Polsce iż tak okrada się ludzi i wciska się im kit?

Kupiłem za 50zł na eBay używaną płytę główną. I tv działa. To najtańsza opcja rozwiązania mojego problemu servis samsunga, czekanie 2-3tyg. Oraz koszt 200-350zł jeżeli płyta jest fizycznie sprawna.

Dodatkowo zbierałem materiał video i audio aby pokazać do czego są zdolni ludzie jak przyłapie się ich na kłamstwie...
    Warto to pokazać na YouTube...

Poz.