Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DPF, filtr cząstek stałych. - Czyszczenie w piecu- czy warto.

T5 19 Wrz 2018 18:07 4929 38
    eurotips
    Poziom 36  
    Low saps to wcale nie znaczy że nie ma popiołu tylko jest go trochę mniej.
    Co znaczy niby "zacementować" ? sadzę? to tylko ściema tych co oferują cudowne środki do czyszczenia, jak już wcześniej pisałem sadza absolutnie w niczym się nie rozpuszcza i jedynie co mogą zrobić te cudowne specyfiki po kilkaset euro za litr to odchudzić portfel i poluzować odrobinę sadzę w filtrze w stopniu porównywalnym do efektu po zastosowaniu płynu do mycia garnków.
    Z DPF jest problem jeśli siedzi w jednej puszcze z katalizatorem, jeśli w puszcze siedzi sam DPF to trzeba być niezłym jeleniem płacić konkretną kasę za to że ktoś wypłucze go Karcherem.
    stanek90
    Poziom 11  
    Witam
    Zastanawiam sie czy nie oddac dpf na czyszczenie popiołu wlasnie poprzez pranie.Taka usługa to koszt kolo 500 zł.Dpf mam w osobnej puszcze.MA to sens czy tylko pogorszę sprawe?
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Czyszczenie suchym lodem pod ciśnieniem też jest opcją. Woda lub płyny mogą zaczopować popiołem pory. Sprzęt kosztuje 70 tpln :)
    Techavi
    Poziom 6  
    DPF, filtr cząstek stałych. - Czyszczenie w piecu- czy warto. Więc tak znalazłem temat a zajmuje sie regeneracja dpf/katalizatorow i scr sorry za odkopanie.

zacznijmy od tego dodałes posta z postem jak regenerowales dpf w piecu metoda wypalania wiec zacznijmy od tego.

zajmuje sie tym 8 lat metoda amerykanska czyli metoda rozcinania i wypalania + wydmuchiwanie sprężonym powietrzem i jeszcze nie miałem zwrotu ani nikt nie korzystal z gwarancji, na zdjeciu nie widzmy przeciętego dpf brak jakiekolwiek spawu. zeby wypalic najpierw robimy ogledziny wewnetrze dpf kamerka albo go rozcinamy ( rozciąć i tak musimy ) nie wkładamy rozciętego dpf do pieca

po wycieciu blachy z dpf i po sprawdzeniu przepustowosci zapewne wyszedl by ten caly problem.

lobby swiatowe i ekosystem wkoncu zaczal produkowac maszyny wodne do czyszczenia dpf a ze kazdy warsztat posiada taka maszyne to musialem zakupic taka z tureckiej firmy,

po testowaniu i myciu dpf stwierdzilem ze wodne mycie nie jest tak skuteczne jak wypalanie, dlaczego?

1. Czujniki jest cięzko odkrecić,często w srodku pekaja i trzeba robic nowy gwint i cale gniazdo i tulejke gdzie jest montowany czujnik, z czym sie wiąze firmy myja z wkreconymi czujnikami co powoduje ich uszkodzenie przez czeste przesuniecie dpf

2.Bzdura z reklama k2 jest taka tragiczna patrząc na to jak koles odkreca czujnik kluczem jedna reka jest tak smieszne jak spot reklamy politykow (czytaj: czyszczenie preparatem k2 wtryskujacym do gniazda czujnika) to nie dziala,,

3, Woda nie wyczyścisz dpf z oleju.. Czyszcilem takie dpf i występowały problemy z przesunięciem dpf ( dpf zazwyczaj jest zbity z wata lub siatka ktora go podtrzymuje by nie wystepowaly bicia przy jezdzie samochododem) takie firmy mocza 2 dni w wiaderku takie dpfy i katalizatory nastepnie je po prostu susza w suszarce. jak zrobi sie to dobrze to wyjdzie ! na nikogo nie mowie zle lecz trzeba to umieć zrobic!

4. " Mycie na miejscu dpf " wiec tak nie wierze w te bzdury ze dpf wam wyczyszcza w jeden dzien gdyż mi to zajmuje zazwyczaj 2-3 dni gdyż trzeba zajrzec do srodka,oglądnac czujnik, pospawac tigiem blache.. a wsadzenie dpf podlączenie do węza i wydmuchianie powietrzem i mycie to nie takie proste.

5. Polecam firmy myjace i wypalajace dpf gdyż to jest najlepszy i skuteczny srodek na wyczyszczenie dpf, jeżeli dpf jest wypalony musimy zakupic nowy wklad i tyle.

Pozdrawiam elektrode,

DPF, filtr cząstek stałych. - Czyszczenie w piecu- czy warto.
    Artuek995
    Poziom 1  
    Ja też polecam tylko wodne czyszczenie DPF. Dbajcie o to zawczasu, szkoda pieniędzy na późniejsze wymiany. O wypalaniu pierwsze słyszę, ale nie żałuję, że nie skorzystałem wcześniej patrząc na te zdjęcia. Szkoda kasy i energii.
    Techavi
    Poziom 6  
    Rozwiniesz swoją wypowiedz :)? Mi nie szkoda kasy i energii bo chce żeby to było wykonane profesjonalnie :) DPF, filtr cząstek stałych. - Czyszczenie w piecu- czy warto. DPF, filtr cząstek stałych. - Czyszczenie w piecu- czy warto.
    adam7009
    Poziom 38  
    Kolega wyżej nie rozwinie bo on nie ma o tym pojęcia co pisze,zapewne nie zajmuje się tym tylko dał zrobić od swojego auta i jest zadowolony że jeździ po zabiegu parę dni.

Ja preferuję metodę na sucho przez rozcięcie itd..(tajemnica) i robię kilka lat i zwrotu nie było,a wręcz przeciwnie poprawiałem po mokrym na maszynach w szczególności gdzie dpf jest w jednej puszcze z katalizatorem.
    kkknc
    Poziom 43  
    adam7009 napisał:
    Kolega wyżej nie rozwinie bo on nie ma o tym pojęcia co pisze,zapewne nie zajmuje się tym tylko dał zrobić od swojego auta.

Albo tam pracuje i robi sobie reklamę za darmo......
    Bo za chwilę na PW dostanie pytanie a gdzie było robiłeś że tak dobrze....