Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariete ekspres 1329 - Po zaparzaniu kawy zostaje woda w kolbie,

km_serwis 11 Wrz 2018 21:24 183 4
  • Poziom 21  
    Po zaparzaniu kawy zostaje w kolbie woda, w czasie zaparzania bardzo mocno pryska z wylewki. Wymieniłem pompę poprzednia była uszkodzona zakamieniona, nie dawała ciśnienia, ktoś próbował ekspres naprawiać, nie wiem czy wszystko zostało poskladane. Jakiś zaworek? Blok grzewczy to MCE 4 w nim nie ma sprężynki z zaworem.

• Specjalista AGD
    km_serwis napisał:
    Po zaparzaniu kawy zostaje w kolbie woda, w czasie zaparzania bardzo mocno pryska z wylewki. Wymieniłem pompę poprzednia była uszkodzona zakamieniona, nie dawała ciśnienia, ktoś próbował ekspres naprawiać, nie wiem czy wszystko zostało poskladane. Jakiś zaworek? Blok grzewczy to MCE 4 w nim nie ma sprężynki z zaworem.

To nie awaria a kwestia umiejętności użytkowania.
    Kawab stopień mielenia, moc ubijania itp
  • Poziom 21  
    Nie zgodzę się to nie pierwszy raz robię kawę,nawet bez kawy zostaje woda i również mocno pryska.

• Specjalista AGD
    km_serwis napisał:
    Nie zgodzę się to nie pierwszy raz robię kawę,nawet bez kawy zostaje woda i również mocno pryska.

Ja się natomiast całkowicie zgadzam ;)
    Jeżeli puscimy wodę przez sitko bez kawy wypełni się ono wodą i po jej odkreceniu woda ta będzie nadal się znajdować w sitku.
    Podobny efekt uzyskamy z mało zbitą kawą.

Przy prawidłowym ubiciu kawy (nie mylić z marketowym jacobsem czy Tchibo) wyjdzie piękna i sucha pastylka kawy a samo pryskanie znacznie się uspokoi ;)

Kawa natomiast pryska zapewne z braku tłumika w kolbie.
  • Poziom 21  
    Tłumik w kolbie ? Ekspres trafił do mnie po kimś kto próbował go odetkać, jak pisałem pompa była uszkodzona, nie wiem czy jest kompletny stąd moje pytania, instrukcje nie pokazują elementów składowych kolby dokupiłem element Dysk uchwytu thermocream AT4055591400 po założeniu tego przelewa wodę nad kolbą. wydaje mi się że czegoś brakuje, Uszczelkę pod kolbę tez dałem nową, typ kolby AT4076001100 filtr
    AT4055314400