Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RSG5FURS side-by-side - słabe chłodzenie na górnej półce w zamrażarce

mike_cz 11 Wrz 2018 22:37 138 2
  • #1 11 Wrz 2018 22:37
    mike_cz
    Poziom 7  

Dobry wieczór,
    niestety moja lodówka Samsung RSG5FURS side-by-side zaczęła odmawiać posłuszeństwa.

Zauważyłem, że na najwyższej półce w części zamrażarki jest zbyt wysoka temperatura. Część zamrażająca ma ustawione -25°C i zawsze produkty na tej półce były twarde jak skala, a dzisiaj są miękkie. Półkę niżej wygląda OK.
    Zdjąłem panel tylny i od szroniłem wentylator (ostatnio warczał co oznaczało, że drobinki lodu są na nim). Od szroniłem również wymiennik pod tym panelem (był wyjątkowo pokryty lodem). Po całej akcji, zamrażarka szybko osiągnęła zadaną temp -25°C, ale górna półka nadal cieplejsza. Kostkarka do lodu produkuje lód więc tu jest OK.

Podejrzewam, że spalił się wentylator w tym zdejmowanym tylnym panelu i dlatego nierównomiernie jest rozprowadzana temperatura. Pytanie zatem, jak sprawdzić czy to prawidłowa diagnoza oraz gdzie ewentualnie szukać zamiennika?

mike

0 2
  • #2 14 Wrz 2018 22:22
    Krzysiek210260
    Poziom 17  

sprawdzić grzałkę parownika

0
  • #3 14 Wrz 2018 23:03
    mike_cz
    Poziom 7  

Od czasu napisania posta lodówka działa i zamraża równo, ale jak poprzednio zdjąłem tylny panel to wyglądało to tak jak na zdjęciu. Jak sprawdzić grzałkę?
    Samsung RSG5FURS side-by-side - słabe chłodzenie na górnej półce w zamrażarceBEB3F27E-B...8603C.jpeg Download (1.01 MB)
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003

0