Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

[Język C/C++] Szybkie przełączanie między słuchawkami a głośnikami

MefyouM 12 Wrz 2018 00:14 183 1
  • [Język C/C++] Szybkie przełączanie między słuchawkami a głośnikami

Poziom 1  

Witam!
    Pod mój komputer mam zawsze podłączone głośniki kablem AUX do wejścia słuchawkowego (tego zielonego) a także kontroler USB do słuchawek bezprzewodowych. Lecz jako że jestem człowiekiem leniwym, nie mam ochoty na ciągłe podłączanie jednego i odłączanie drugiego urządzenia, ani nawet na szukanie myszką w "Urządzeniach do odtwarzania" i przełączania domyślnego wyjścia dla dźwięku chciałbym napisać program który przełącza je za mnie (program przypiszę potem do pojedynczego klawisza na klawiaturze).
    Program miałby działać następująco:
    Po uruchomieniu go sprawdza czy aktualnym domyślnym wyjściem są słuchawki, jeśli tak przełącza wyjście na głośniki,
    jeśli słuchawki nie są domyślnym wyjściem, ustawia by były.
    Problemem jest dla mnie to by program sprawdził właśnie czy urządzenie jest podłączone, jak to zrobić ? Fragment kodu mile widziany, lecz alternatywnymi rozwiązaniami nie związanymi z programowaniem też nie pogardzę.
    Dodam jeszcze że znam podstawy programowania w C (ten język preferuję, jeśli konieczne będzie użycie C++ będzie gorzej ale chyba też sobie poradzę), jednak to tylko podstawy i jakakolwiek ingerencja w urządzenia wejścia/wyjścia inne niż klawiatura i ekran to dla mnie czarna magia, stąd moja prośba o pomoc.
    Z góry dziękuję :D
    Mati

0 1