Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G510 - Blue screen po poruszeniu laptopem

12 Wrz 2018 09:39 288 10
 • Poziom 4  
  Witam, po poruszeniu, potrząśnięciu laptopem z tematu (czasami nawet bez poruszania) wyskakuje blue screen ze zdjęcia. Zauważyłem też, że podczas poruszania laptopem, czy to przed bluescreen-em czy po na lcd pojawiają się kolorowe poziome paski, podobne do tych na zdjęciu które wrzucam, z tym że w mniejszej ilości. Co może być przyczyną problemu ?
 • Poziom 4  
  Czyli według ciebie blue screen nie ma nic wspólnego z tymi paskami ? Bo te paski mi nie przeszkadzają, chodzi głównie o tego bluescreena.
 • Poziom 4  
  Blue screen pojawia się zazwyczaj po potrząśnięciu laptopem, choć nie zawsze. Taki przykład: potrząsam 3 razy laptopem, za każdym razem podczas potrząsania pojawiają się paski, po trzecim potrząśnięciu pojawia się blue screen. Gdy nadal potrząsam laptopem z wyświetlonym bluescreenem paski również się pojawiają.

  Dodano po 4 [minuty]:

  System to Windows 8.1

 • Poziom 35  
  Podłącz pod HDMI lub VGA i sprawdź czy obraz jest prawidłowy i czy są zmiany przy ruszaniu laptopem. Co się dzieje jak ruszasz samą klapą matrycy?

  Taki objaw to najczęściej uszkodzenie vram lub samego układu graficznego, w tych modelach miałem przerywające vramy kilka razy, ale dla spokoju możesz sprawdzić łączenie w gniazdach na płycie gł i w matrycy.
 • Poziom 4  
  Zauważyłem, że po wejściu w tryb awaryjny jest wszystko ok, także faktycznie może to tylko wina sterownika lub czegoś podobnego a nie wina sprzętowa

 • Poziom 35  
  Właśnie, że wina sprzętowa.
 • Poziom 15  
  Walnieta tasma/styki od tasmy na 100%, standardowa usterka w entry-modelach serii G.