Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord 2.4 2005r. - Samochód potrafi sam zahamować - VSA.

12 Wrz 2018 13:44 402 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Accord Type S. W czasie jazdy potrafi przyhamowywać koła. Mam wrażenie że przód z prawej strony. dzieje się tak bardzo rzadko. Jednak jadąc nad morze, przyhamował tak że prawie stanąłem. W takim momencie zapala się VSA i wykrzyknik (bez ABS). Kontrolki często wtedy świecą się do momentu wyłączenia zapłonu.
    Zdarzyło się kilkanaście razy w ciągu ok. 2 miesięcy na ogół lekko i kilku sekundowo.
    Trochę szukałem takiego problemu w necie ale nie znalazłem hamowania.
    Wymieniłem rok temu tarcze i klocki z tyłu. Miesiąc temu tarcze i klocki z przodu (były na wykończeniu) i miałem nadzieję że będzie dobrze ale po paru dniach działo się to samo.
    Mam nadzieję że opis pomoże Wam w diagnostyce i ktoś mi pomoże.
    PS.
    Kilka miesięcy temu podłączyłem dość stary komputer diagnostyczny (Dominator Max) pod OBD tylko aby sprawdzić czy działa z Hondą.
    Po sprawdzeniu zapalił się VSA wykrzyknik i ABS.
    Sprawa typowa i opisana. Przeprowadziłem z pomocą zwory kalibrację konta skrętu i było ok. Z uwagi na długi czas między awariami, kalibracji raczej nie łączę z tym co teraz.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Zrób diagnostykę i daj znać.
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jeden prosty skaner który nie zapala mi vsa, wykrzyknik, i abs. Dzięki niemu wykasowałem błąd przed kalibracją.
    Po paru miesiącach jak zaczęły się hamowania skaner nie pokazywał błędów. Wtedy też jeszcze raz próbowałem kalibracji ale się nie dało bo pewnie działa ok. Zgodnie z opisem kasowałem błędy manualnie ale też nic nie dawało. Prawdopodobnie zero błędów.
  • Poziom 34  
    Skieruj swoje kroki do serwisu zanim ktoś zaparkuje w Twoim bagażniku.